Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Керівництво Мелітополя та Фонд енергоефективності почали співпрацю в рамках Програми «Енергодім»

 23 листопада 2019 року у конференц-залі виконкому Мелітопольської міської ради відбулася презентація Програми підтримки енергоефективності в багатоквартирних будинках «Енергодім» від Державної установи «Фонд енергоефективності». Мелітополь став одним з перших міст, яке підтримало реалізацію масштабних проектів з комплексної модернізації житла українців в межах партнерства з Фондом енергоефективності.

У сесійній залі Мелітопольської міської ради зібралися представники ОСББ, ЖБК та ОК, менеджери та управителі багатоквартирних будинків з Мелітополя, Запоріжжя, Бердянська, Приморська, а також Мелітопольського, Приазовського, Веселівського та Якимівського районів Запорізької області.

У презентації Програми взяли участь перший заступник міського голови Ірина Рудакова, заступник міського голови Сергій Прийма, директор Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну, експерт з енергоефективності відділу навчання Фонду енергоефективності Тарас Оборонов, регіональний консультант у Запорізькій області проекту IFC "Програма підтримки Фонду ЕЕ" Ігор Галочка, координатор Проекту ЄС/ПРООН/ «HOUSES» в Запорізькій області Геннадій Устімов та голова Асоціації власників житлових будинків Мелітополя Ірина Сінделі.

Як зазначила Ірина Рудакова, зниження енергоспоживання, зменшення рахунків за комунальні послуги, підвищення комфорту та умов проживання в будинках мелітопольців є пріоритетом роботи міської влади.

- Упродовж останніх п’яти років, коли в місті діє програма підтримки заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому секторі, рівень довіри мелітопольців до міської влади значно підвищився. І тут важливо не зупинятися на досягнутому. Ось чому Програма підтримки енергоефективності в багатоквартирних будинках «Енергодім» від Фонду енергоефективності викликала зацікавленість як у представників багатоквартирних будинків, так і представників органів місцевого самоврядування, - акцентувала увагу перший заступник міського голови.


Сергій Прийма, у свою чергу, повідомив, що упродовж 2015-2019 років у багатоквартирний житловий сектор Мелітополя на заходи з енергоефективності через Державну цільову економічну програму «Теплі кредити» залучено більше 4 млн. грн., значна частина з яких – 3,1 млн.грн.- залучена саме у 2019 році.

 - Для міста це гарні показники. При цьому, обмежений обсяг державних коштів, що виділяється щорічно на програму «Теплі кредити» і який вичерпується упродовж 1-1,5 місяці, не дає можливості охопити усі ОСББ і ЖБК, які першочергово потребують проведення енергоефективних заходів й могли би їх запровадити. Відтак, Програма підтримки енергоефективності в багатоквартирних будинках «Енергодім» від Фонду енергоефективності, яка має значно більші обсяги фінансування та вищий відсоток відшкодування, є безальтернативною. Ось чому декілька днів тому - 18 листопада 2019 року - рішенням Мелітопольської міської ради затверджена міська Програма відшкодування відсоткових ставок за кредитами, що надаються ОСББ м. Мелітополь на реалізацію проектів за Програмою підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» Фонду енергоефективності на 2020-2024 роки. Вказана міська програма стане каталізатором енергоефективних заходів у багатоквартирному житловому секторі Мелітополя, - висловив впевненість заступник міського голови.


Юлія Головатюк-Унгуряну наголосила, що реалізація Програми «Енергодім» дозволить мелітопольцям не лише економити на комунальних послугах та підвищити рівень енергоефективності житла, а й забезпечить дотримання міжнародних зобов’язань нашої держави у сфері енергоефективності, сприятиме зниженню рівня викиду парникових газів СО2 та впровадженню заходів з енергозбереження та ефективного використання енергетичних ресурсів.

  - Фонд енергоефективності допомагає адаптувати діючі чи розробляти нові місцеві програми підтримки ОСББ. Міська програма Мелітополя з відшкодування відсоткових ставок за кредитами ОСББ на заходи з енергомодернізації стала результатом спільної роботи представників міста та фахівців Фонду. Завдяки розширеним можливостям, які надає міська програма, більше місцевих ОСББ зможуть взяти участь в програмі «Енергодім» та модернізувати свої будинки. Ми розраховуємо, що успішний досвід Мелітополя пошириться і на інші міста регіону, адже саме з Мелітополя ми розпочали презентацію Програми «Енергодім» у Запорізькій області, - резюмувала директор Фонду енергоефективності.


В рамках презентації Програми «Енергодім» відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Мелітопольською міською радою та Фондом енергоефективності. Сторони-підписанти Меморандуму взяли зобов’язання впроваджувати в регіоні інструменти стимулювання енергозбереження та підтримки заходів, спрямованих на підвищення рівня енергетичної ефективності багатоквартирних будинків.


Довідково:

Про програму «Енергодім».

Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» Фонду енергоефективності - це програма часткового відшкодування витрат на заходи з енергомодернізації в багатоквартирних будинках. Програма затверджена 16 серпня 2019 року та діє до 31 грудня 2023 року на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій.

Програма передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний». Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

Очікуваний середній рівень економії споживання енергетичних ресурсів за сукупністю всіх проектів, що фінансуються в рамках Програми принаймні 20%. Участь в програмі можуть брати ОСББ.

Програма Фонду «Енергодім» реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН). Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та Уряду Німеччини.

Про Мелітополь.

Загальна кількість багатоповерхових житлових будинків міста Мелітополя становить 515. Переважна частина житлового фонду міста не відповідає сучасним вимогам енергозаощадження. Фізичне та моральне старіння конструкцій та внутрішніх систем житлових будівель стало головною причиною зниження якості комунальних послуг, погіршення комфортності, надійності і безпечності умов проживання мешканців міста. Поганий фізичний стан внутрішньобудинкових систем, низькі теплозахисні властивості огороджувальних конструкцій, відсутність засобів обліку теплової енергії та відсутність у споживачів технічної можливості для керування споживанням теплової енергії призводять до невиправдано високого обсягу споживання енергоресурсів.

Пріоритетність у вирішенні цієї проблеми знайшла своє відображення у Стратегічній цілі В.2. «Підвищення енергоефективності та безпечності житлового фонду» Стратегії розвитку міста Мелітополя до 2030 року. Саме на реалізацію цієї цілі спрямована затверджена 18 листопада 2019 року рішенням Мелітопольської міської ради Програма відшкодування відсоткових ставок за залученими в кредитно-фінансових установах кредитами, що надаються об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків м. Мелітополь на реалізацію проектів за Програмою підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» Фонду енергоефективності на 2020-2024 роки. Програма передбачає відшкодування відсотків за кредитами у стовідсотковому розмірі, але з обмеженим терміном. Строк відшкодування відсоткових ставок за надані кредитно-фінансовою установою кредити на реалізацію заходів, схвалених Фондом енергоефективності, становить: за пакетом «А» - упродовж 24 місяців з дати укладання кредитного договору, за пакетом «Б» - упродовж 36 місяців з дати укладання кредитного договору.

Також у Мелітополі реалізується програма “Відшкодування відсотків банкам по кредитах, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження у багатоквартирних будинках у м. Мелітополі на 2015-2020 роки”, яка затверджена рішенням 68 сесії Мелітопольської міської ради Запорізької області VІ скликання від 30.07.2015 № 5/6. Відшкодування відсотків по кредитних коштах здійснюється на підставі договору про співробітництво між головним розпорядником коштів міського бюджету міста Мелітополя, передбачених на фінансування заходів цієї Програми та кредитно-фінансовою установою. Відшкодування відсотків по кредитах з міського бюджету м. Мелітополя надається ОСББ та ЖБК у розмірі не більш ніж 25,0 відсотків річних та не більше 50,0 тис. грн. на рік за одним кредитним договором, на заходи з енергозбереження у багатоквартирних будинках.
< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2020