Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Протиепізоотична комісія обговорила профілактичні заходи африканської чуми свиней та дирофіляріозу
   

   31 жовтня члени надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням першого заступника міського голови Ірини Рудакової зібралися, щоб обговорити посилення заходів щодо профілактики занесення на територію міста Мелітополя африканської чуми свиней, а також заходів щодо профілактики та боротьби з дирофіляріозом у місті та області.


За 9 місяців 2019 року на території України у 18 областях виявлено 47 випадків захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) (31 випадок – серед домашніх тварин, 10 – в дикій фауні та 6 – інфіковані об’єкти). В результаті проведених заходів в Україні з початку року оздоровлено 56 неблагополучних по АЧС пунктів, виявлених в 2018-2019 роках.

Карантин продовжує діяти в 11 неблагополучних пунктах по АЧС, а саме: в Миколаївській (2), Кіровоградській (2), Одеській (1), Донецькій (1), Херсонській (1), Волинській (1), Львівській (1) та Запорізькій (2) областях.

В Запорізькій області зареєстровано з початку року 3 неблагополучних пункти по АЧС, а саме: Національний заповідник «Хортиця» м. Запоріжжя; ФГ «Спайдер», с. Омельник, Оріхівський район (в господарстві утримувалося 300 голів свиней); ТОВ «Лідер», с. Веселий Гай, Новомиколаївський район (в господарстві утримувалося 8000 голів свиней). Оздоровлено одне господарство ФГ «Спайдер», Оріхівський район.

Стосовно дирофіляріозу, за даними ДУ «Центр громадського здоров`я МОЗ України» серед населення України за останні 10 років офіційно зареєстровано 1572 випадки підшкірного дирофіляріозу (в Запорізькій – 135). Із 135 випадків дирофіляріозу, зареєстрованих серед населення в 2008-2017 роках, понад 80% мали місцеве походження. У 2017 році діагностовано 6 випадків дирофіляріозу, у 2018 році – 6 випадків.

З профілактики занесення на територію міста африканської чуми свиней надзвичайна протиепізоотична комісія вирішила:

- Активізувати роботу спільних мобільних груп, створених для контролю переміщення підконтрольних вантажів на основних автошляхах міста. У разі виявлення забороненої продукції з’ясовувати шляхи її надходження.

- Забезпечити неухильне виконання Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною». Особливу увагу приділяти ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ та неконтрольованих захоронень трупів та решток тварин, які можуть бути джерелом збудника інфекції.

- Вживати постійних заходів щодо припинення діяльності стихійних ринків.

- Продовжити роз’яснювальну роботу серед населення та власників тварин про небезпеку АЧС.

Щодо недопущення поширення дирофіляріозу члени комісії вирішили:

- Затвердити «План заходів щодо профілактики та боротьби з дирофіляріозом в м. Мелітополі на 2019 – 2021 роки».

- Здійснювати постійний контроль за виконанням причетними службами та регулярно розглядати питання щодо посилення ефективності заходів щодо боротьби та профілактики дирофіляріозу на засіданнях надзвичайної протиепізоотичної комісії.

- При формуванні бюджету передбачати виділення коштів на виконання місцевих програм, в яких передбачено боротьбу з безпритульними собаками та котами на території міста, проведення заходів по зменшенню чисельності безпритульних тварин на території міста згідно ст.16, 23, 24 Закону України від 21.02.2006 року №3447-IV «Про захист тварин від жорстокого поводження», скороченню чисельності тварин, які становлять небезпеку у відповідності до «Порядку проведення заходів, необхідних для скорочення чисельності тварин, які становлять небезпеку», затвердженого наказом Мінприроди України від 28.09.2010 № 425 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.12.2010 за №1247/18542, будівництво притулку для тварин згідно з вимогами Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», на функціонування бригад по відлову безпритульних тварин.

   Довідка.

Дирофіляріоз – трансмісивний тканинний гельмінтоз собак, котів та інших м’ясоїдних тварин, а також людини, збудниками якої є нематоди родини Filariidae, роду Dirofilaria, двух видів - immitis та repens.

Статевозрілі гельмінти D. immitis паразитують у серці, легеневій артерії та інших кровоносних судинах, D. repens – в підшкірній клітковині; личинки (мікродирофілярій) – у периферійній крові.

Хвороба носить природно-вогнищевий характер. Збудники уражають всіх представників родини собачих (єнотовидні собаки, вовки, лисиці, шакали) та котячих (рисі, леопарди, тигри). Це – основні (дефінітивні) хазяї дирофілярій і основне джерело поширення цієї інвазії.

Перші ознаки дирофіляріозу – безболісне пухлинне утворення, у місці локалізації якого відчувається сверблячка і печія різної інтенсивності. В майже половині випадків спостерігається міграція гельмінта під шкірою. Біля 50% зареєстрованих у людей випадків припадає на орган зору. Загальне самопочуття хворих, у більшості випадків, задовільне. Зміни з боку внутрішніх органів не відмічені. Після видалення гельмінта хірургічним шляхом настає клінічне одужання. Без лікування дирофілярії живуть в організмі хазяїна до 2 років.

< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2020