Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
У Мелітополі стартувала робота інспекції з контролю за паркуванням транспортних засобів

 У зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів»№2262-VІІІ з 27.09.2018 виконавчий комітет Мелітопольської міської ради надав посадовим особам відділу з благоустрою та екології виконкому повноваження інспекторів з паркування. Відтепер вони мають право притягувати до адміністративної відповідальності осіб за порушення правил зупинки, стоянки та паркування автомобілів.

Про запуск роботи служби, яка контролюватиме дотримання водіями відповідних правил у місті Мелітополі, розповів начальник відділу з благоустрою та екології виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Олексій Громико.

Під час брифінгу Олексій Громико повідомив, що на сьогоднішній день повноваження з контролю за паркуванням транспортних засобів виконують два інспектора. При цьому він відзначив, що вони не покликані замінити собою дорожню поліцію.

- Ті порушення, які фіксують інспектори, чітко регламентовані законом. Це не всі порушення правил дорожнього руху. Це виключно ч.1 і 3 ст.122, а також ч. 1 і 2 ст. 152-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - підкреслив О.Громико.


Так, частиною 1 ст.122 передбачено порушення правил зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками, а ч.3 ст.122 - порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, а так само порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху. У частин1 ст.152-1 йдеться про порушення правил паркування транспортних засобів, у тому числі неоплату вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування за кожну добу користування, а у ч.2 ст.152-1 — про паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг, або на місцях, не призначених для паркування відповідних транспортних засобів.

Також начальник відділу з благоустрою та екології розповів про етапи підготовки до початку роботи відповідної інспекції.

- Було необхідно встановити спеціальне апаратне і програмне забезпечення. Це дозволяє ідентифікувати власника транспортного засобу і отримувати інформацію з обмеженим доступом по захищеному з'єднанню через сервери МВС. Закуплено спеціальні відеореєстратори, які також є захищеними, тобто інспектори не мають доступу до їхнього вмісту. Окрім цього, на сайті виконавчого комітету створено спеціальний розділ, який дозволить всім жителям міста, а також правопорушникам ідентифікувати автомобілі, щодо яких було складено адміністративні матеріали, - проінформував О.Громико.

 Окремо він зупинився на тому, яким чином відбувається робота інспектора і залучення до адміністративної відповідальності власника автомобіля. Так, перш за все інспектор за допомогою відеореєстратора фіксує правопорушення. Дана фіксація залишається в базі відеореєстратора і інспектор не має доступу до цих даних. Далі він складає повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності, яке залишає на лобовому склі автомобіля. При цьому, якщо власник транспортного засобу ігнорує повідомлення, то постанову в будь-якому випадку буде винесено і він буде притягнутий до адміністративної відповідальності. Після складення постанови дані відправляються в сервісний центр МВС для внесення до єдиного реєстру адміністративних правопорушень. Постанова вступає в законну силу з моменту її отримання правопорушником або з моменту її повернення, коли пошта повідомляє до відділу благоустрою, що лист не отримано. Після цього у власника є можливість оплатити штраф.

При цьому ч.1 ст.300 КУАП передбачено, що протягом перших 10 календарних днів можна оплатити половину суми. У іншому випадку правопорушник повинен протягом 30 днів сплатити повну суму штрафу. Всі кошти надходять до міського бюджету.

- Якщо протягом 30 днів оплата не надходить, ми звіряємося з реєстром фінансового управління. Якщо штраф справді не сплачено, ми передаємо виконання постанови до виконавчої служби, - резюмував Олексій Громико.

< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2019