Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Сергій Мінько розповів про перспективи створення лікарні майбутнього

   Щорічно у третю неділю червня в Україні відзначається День медичного працівника. Напередодні цієї дати у великій залі Палацу культури імені Т.Г. Шевченка відбувся святковий концерт. Медичних працівників привітав Мелітопольський міський голова Сергій Мінько. Також він проінформував про етапи реформування сфери охорони здоров'я та перспективи розвитку галузі медицини у нашому місті на майбутнє.


Сергій Мінько від імені всіх мелітопольців привітав медичних працівників з професійним святом.

- Ваша професія - це щоденна тяжка праця, щоденна боротьба за здоров'я і життя людей. Те, що ви робите для людей, неможливо переоцінити, - зазначив міський голова.

Він звернув увагу, що сучасна медицина не стоїть на місці, вона розвивається семимильними кроками і вимагає колосальної віддачі, постійного вдосконалення професійних навичок, вивчення нових методів і форм роботи. Напевно тому цю професію обирають сильні, відповідальні люди, і в той же час дуже чуйні і гуманні.


 - Дорогі медики! Від щирого серця хочу побажати вам успіхів у вашій благородній праці, поваги і любові колег і пацієнтів, душевної рівноваги, матеріального достатку, благополуччя в родинах і, звичайно ж, міцного здоров'я! Сьогодні ми відійдемо від загальних правил вітання з нагоди професійного свята і будемо намагатись підтримати вас, додати в наше спілкування якусь новизну, - зауважив Сергій Мінько.

Він нагадав, що зараз Україна переживає масштабні зміни в сфері державної охорони здоров'я. Повним ходом йде реформування всієї системи. Міська влада разом з медичними працівниками виконує спільне завдання - працює над створенням комфортних умов надання медичної допомоги громадянам та роботи фахівців і лікарів.

Галузь охорони здоров'я Мелітополя згідно єдиної державної концепції активно вступила на шлях реформування в 2018 році. Його мета - докорінно змінити як підходи до надання допомоги пацієнтам амбулаторій і стаціонарів, так і систему фінансування.

Перший етап реформи в місті торкнувся первинної допомоги. В результаті вже в цьому році:

- більше 105 тисяч городян обрали свого сімейного лікаря;

- Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 уклав договір з Національною службою здоров'я України і став першою установою в Україні за сумою отриманих грошових коштів - у розмірі 57 мільйонів гривень.

Протягом чотирьох років міська влада готувалася до цього і проводила капітальні ремонти амбулаторної мережі. На сьогодні відремонтовано 8 з 10 амбулаторій нової мережі в різних районах міста на суму близько 8 мільйонів гривень.

Протягом 2017-2019 років отримано комп'ютерне обладнання та меблі на суму близько 3 мільйонів гривень. Таким чином, сьогодні амбулаторії укомплектовані на 100%. Для мобільного надання допомоги Центр був забезпечений 10 новими автомобілями загальною вартістю близько 850 тисяч гривень.

У 2018 році всі амбулаторії були оснащені необхідним медичним обладнанням за грантом Світового банку. У підсумку цієї роботи:

- кожен пацієнт має можливість отримувати кваліфіковану допомогу в комфортних умовах;

- кожен лікар має електронне робоче місце, необхідний перелік медичного обладнання та належні умови праці;

- майже в 2 рази зросли зарплати медичних працівників амбулаторій.

І, звичайно ж, все це в комплексі відбилося на підвищенні якості надання медичної допомоги нашим громадянам.

З початку нинішнього року до реформи підключилася і ланка вузьких фахівців. На площах колишньої «зеленої поліклініки» розпочав роботу відокремлений підрозділ ТМО «Лікувально-діагностичний центр». Нині центр є єдиним державним медичним закладом в Мелітополі, в якому амбулаторну консультативну-діагностичну допомогу дорослому та дитячому населенню надають вузькі фахівці.

Як завжди, гостро стоїть завдання швидко і ефективно привести в порядок цей центр - не тільки забезпечити персоналом, обладнанням, а й здійснити ремонт. У роботу лікувально-діагностичного центру вже введені сучасний апарат УЗД, а також кардіологічне обладнання, на якому проводять діагностику жителям міста. До кінця літа будуть запущені мамограф, рентген-апарат, які отримані як гуманітарна допомога з Європи. Також проведена закупівля спеціалізованого обладнання на суму понад 450 тисяч гривень для проведення безкоштовної діагностики в області урології та гастроентерології.

Найближчим часом відбудеться поставка комп'ютерної техніки і медичної інформаційної системи для роботи лікарів-фахівців. Буде закуплено 49 комп'ютерів на суму понад 1 мільйон гривень.

В даний час проводиться капітальний ремонт покрівлі та фасаду «зеленої» поліклініки. Загальний обсяг фінансування склав близько 6 з половиною мільйонів гривень. Паралельно йдуть капітальні роботи в приміщеннях на суму понад 2 мільйони гривень.

До кінця року лабораторно-діагностичний центр запрацює повноцінно і в комфортних умовах - з сучасним утепленим фасадом, відремонтованими приміщеннями на 3, 5 і 7 поверхах. Також буде проведено відповідний благоустрій прилеглої території. Сукупно фінансування «зеленої поліклініки» складе близько 9 мільйонів гривень.

В стадії реформування знаходиться і вторинна стаціонарна ланка медичної допомоги. На базі ТМО «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» створюється єдина лікарня інтенсивного лікування II рівня. Для розташування лікарні було обране лікарняне містечко на мікрорайоні.

- Лікарняне містечко обране не випадково. По-перше, там є багато майданчиків самої міськлікарні №2, достатніх для розміщення 7 відділень нової лікарні. По-друге, ми дивимося вперед. А попереду у нас об'єднання. І ми взяли до уваги, що на цій території знаходиться інфекційна лікарня, пологовий будинок, а також ЦРЛ - установи, які беруть участь у формуванні Мелітопольського госпітального округу, і незабаром повинні обов'язково використовуватися для розширення, - розповів Сергій Мінько.

Лікарняне містечко і частина ТМО, розташована на території колишньої лікарні №1, є основною платформою госпітального округу, і повинні стати привабливими для жителів інших територій.

- Для цього на базі міськлікарні №2 ми повинні створити сучасну лікарню майбутнього, зі зручною логістикою і розвиненою інфраструктурою, - відзначив Сергій Анатолійович.

З цією метою з липня 2018 го року в терапевтичному корпусі лікарні №2 проводяться масштабні капітальні ремонти і реконструкція, після закінчення яких в кінці 2019 року в сучасних обладнаних приміщеннях сконцентрується вся інтенсивна медична допомога міста, в тому числі і сучасна єдина реанімація. Лікарня обладнана трьома потужними ліфтами, які повинні працювати безперебійно і справлятися зі своїми транспортними функціями.

Загальний обсяг фінансування робіт з реконструкції лікарні становить близько 25 мільйонів гривень.

Паралельно за кошти обласного екофонду проводиться повна реконструкція під'їзних шляхів, мереж водовідведення та водопостачання лікарняного містечка і благоустрою території на загальну суму 7 мільйонів гривень. Таким чином, комфортну зону відпочинку отримають не тільки пацієнти лікарняного містечка, а й жителі прилеглих кварталів.

Велика увага приділяється пологовому будинку. У перспективі він буде надавати профільну допомогу не тільки жителям міста, але і 4 районів госпітального округу. Протягом останніх 3 років міська влада проводить заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази даної установи з метою поліпшення умов перебування породіль та новонароджених. За цей період загальна сума проведення поточних і капітальних ремонтних робіт в пологовому будинку склала понад 4 з половиною мільйонів гривень.

Вже сьогодні є попередні домовленості з Європейським інвестиційним банком про виділення на реконструкцію пологового будинку 65 мільйонів гривень. На 51 мільйон банк готовий профінансувати реконструкцію інфекційного відділення. Також за кошти цього банку в цьому році заплановано провести капітальний ремонт будівлі колишньої дитячої поліклініки на проспекті Богдана Хмельницького, 46, на суму 5 з половиною мільйонів гривень. У цій будівлі зосередиться головний офіс міської охорони здоров'я з єдиною бухгалтерією.

- Провівши роботу в цих напрямках, ми вже зараз уявляємо, як повинна виглядати лікарня майбутнього, де у нас будуть відремонтовані лікувально-діагностичний центр в «зеленій» поліклініці, створено мережу амбулаторій, лікарняне містечко, а на завершальному етапі ми приступимо до масштабної реконструкції першої міськлікарні, де пацієнти зможуть отримувати планову медичну допомогу. На це ми припускаємо залучити 75 мільйонів гривень, - акцентував міський голова.

Близькість лікарні до міського парку дасть можливість пацієнтам в комфортних і приємних умовах, на свіжому повітрі, проходити етапи реабілітації та відновлення.

В результаті проведеної роботи будуть залучені в період з 2017 по 2022 роки кошти в розмірі близько 300 мільйонів гривень, які дадуть можливість побудувати лікарню майбутнього і завершити створення Мелітопольського госпітального округу. У перспективі реалізації даного проекту стане можливим уникнути скорочень медперсоналу і навіть створити додаткові робочі місця для наших медиків.

- Шановні медики! Багато складних завдань лягло на мої плечі особисто, міської влади, міської ради та медичного колективу міста. Я щиро вдячний кожному з вас за розуміння й участь в цій важкій роботі. Ми пройшли з вами великий шлях. І зараз ми вже можемо порівнювати, як було, і як стало. Наша спільна мета - перебудувати сферу охорони здоров'я за європейським зразком, зробити умови праці медичних працівників комфортними, оплату за ваш нелегкий труд - гідною, а медичну допомогу - доступною і якісною для кожного мелітопольця. Ці пріоритети я і наша команда готові відстоювати на всіх рівнях виконавчої та законодавчої влади! Ще раз вітаю вас, дорогі друзі, зі святом, - з щирими привітаннями звернувся до присутніх Сергій Мінько.

Для медичних робітників підрозділів Територіального медичного об’єднання міська влада підготувала сюрприз — два автомобілі швидкої допомоги «Ауді А6» та «Мерседес Віто», отриманих в якості гуманітарної допомоги. Ці два сучасних транспортних засоби будуть використовуватися для транспортування важких хворих до спеціалізованих установ обласного значення і переміщення лежачих пацієнтів в межах міста.

Ключі від автомобілів під гучні оплески Мелітопольський міський голова Сергій Мінько вручив завідувачу лікарні №1 Територіального медичного об’єднання Дмитру Нестеренко.

Також, Сергій Анатолійович виконав почесну місію нагородження кращих представників міської охорони здоров'я.

 
   

За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку охорони здоров’я та з нагоди дня медичного працівника грамотою запорізької обласної державної адміністрації нагороджено Саприкіну Ларису Олександрівну, начальника відділу охорони здоров’я Мелітопольської міської ради.

За сумлінну, плідну працю в системі охорони здоров'я, високий професіоналізм, відданість справі, ініціативність, активну громадську позицію та з нагоди Дня медичного працівника Почесною грамотою Департаменту охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації нагороджено:

- Карновську Галину Олександрівну - завідувача консультативно-діагностичним відділенням терапевтичного профілю відокремленого підрозділу «Лікувально-діагностичний центр» Комунальної установи «Територіального медичного об’єднання «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» Мелітопольської міської ради Запорізької області;

- Шляхова Сергія Олексійовича - завідувача консультативно-діагностичним відділенням Комунального некомерційного підприємства «Мелітопольський міський пологовий будинок» Мелітопольської міської ради Запорізької області;

- Селецьку Ольгу Олегівну - завідувача біохімічного відділу централізованої клініко-діагностичної лабораторії Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Мелітопольської міської ради Запорізької області;

- Гаркушину Лідію Василівну - медичну сестру амбулаторії загальної практики – сімейної медицини №3 Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Мелітопольської міської ради Запорізької області;

- Груцеляк Катерину Анатоліївну - заступника головного бухгалтера Комунального некомерційного підприємства «Мелітопольська міська стоматологічна поліклініка» Мелітопольської міської ради Запорізької області.

 

   
   

За сумлінну працю, високу професійну майстерність, відповідальне ставлення до службових обов’язків та з нагоди Дня медичного працівника Почесною грамотою

виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області нагороджено:

- Сенік Світлану Геннадіївну - завідувача амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №10 Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Мелітопольської міської ради Запорізької області;

- Мачтакова Євгена Олександровича - лікаря-уролога консультативно-діагностичного відділення відокремленого підрозділу «Лікувально-діагностичний центр» Комунальної установи «Територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» Мелітопольської міської ради Запорізької області;

- Самсоненко Ольгу Юріївну - лікаря-статистика відділу медичної статистики Комунальної установи «Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Мелітопольської міської ради Запорізької області;

- Черняєву Ларису Миколаївну - заступника головного лікаря з профілактичної, організаційно-методичної роботи та епідемічного моніторингу Комунальної установи «Мелітопольський центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Запорізької обласної ради;

- Друзь Віктора Дмитровича - лікаря з медицини невідкладних станів підстанції екстреної медичної допомоги м. Мелітополь та Мелітопольського району Комунальної установи «Мелітопольська станція екстреної медичної допомоги» Запорізької обласної ради.

Також з привітальними словами з головної сцени міста виступили начальник відділу охорони здоров’я Мелітопольської міської ради Лариса Саприкіна та голова Мелітопольської міської організації профспілки працівників охорони здоров’я України Наталя Вершиніна.

   
   

Справжню атмосферу свята для медичних працівників Мелітополя створили творчі танцювальні та співочі колективи міста.


 
   

< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2020