Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
У Мелітополі відкрився важливий центр допомоги для жінок
   

   Керівництво Мелітополя активно працює в напрямку соціального захисту різних категорій громадян, які цього потребують. За останні кілька років за підтримки області, державних інституцій та міжнародних партнерів місто одним з перших в Україні змогло реалізувати ряд масштабних проектів - 3 соціальні гуртожитки для переселенців, житло для дітей-сиріт, інклюзивно-ресурсний центр. Продовжуючи цю ініціативу, 7 червня представники міської влади, Німецького товариства з міжнародного співробітництва GIZ і Благодійного фонду «Все можливо» відкрили ще один соціально важливий об'єкт - кризовий центр для жінок, які постраждали від домашнього або іншого насильства і опинилися в складних життєвих обставинах.


Проблема насильства в сім'ї досі існує у нашому суспільстві та поширена в родинах незалежно від соціального статусу чи матеріального достатку. Особливість і парадоксальність цього явища полягає у тому, що ці правопорушення відрізняються високим рівнем прихованості, внаслідок чого жертви залишаються без захисту, а кривдники – без покарання.

07 червня 2019 року у м. Мелітополі відкрився кризовий центр надання соціальних послуг для жінок, які постраждали від домашнього або гендернозумовленого насильства та опинились в складних життєвих обставинах, «Фіалка» за адресою вул.Бєляєва, 18.

У презентації соціально важливого для Мелітополя проекту взяли участь перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Елла Слепян, Мелітопольський міський голова Сергій Мінько, його перший заступник Ірина Рудакова, голова Благодійної організації «Благодійний фонд «Все можливо» Олена Овсяннікова, представники Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ - директор проекту «Психосоціальна підтримка та робота з конфліктами» Александер Отто та координатор проекту «Психосоціальна підтримка та робота з конфліктами» Катерина Мінакова, голова правління Запорізької обласної громадської організації «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» Ірина Куратченко, директор Запорізького обласного центру служб для сім'ї та дітей Оксана Понікарова, начальник управління соціального захисту населення Ірина Донець, директор Мелітопольського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяна Шевченко, начальник служби у справах дітей Мелітопольської міської ради Ольга Прокопенко та заступник начальника Мелітопольського відділу поліції Віктор Грижинку.

Як повідомив Сергій Мінько, відкриття кризового центру відбувається як реалізація спільного проекту «Створення спеціалізованої кризової установи та розвитку сталої моделі міжсекторальної взаємодії на основі міжнародних стандартів» в рамках тристороннього Меморандуму про взаєморозуміння, укладеного 30.01.2019 між Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Мелітопольською міською радою та Благодійною організацією «Благодійний фонд «Все можливо».

 - Впровадження цього проекту стало можливим завдяки підтримці наших постійних надійних партнерів. Я щиро дякую їм за довіру, оперативність і відмінну спільну роботу. Упевнений, це не останній наш проект такого роду. Від моменту підписання Меморандуму про співпрацю до відкриття центру пройшло всього 4 місяці. Традиційно реалізація проекту відбулася в найкоротші терміни, - відзначив міський голова. 
   

Проект створення спеціалізованої кризової установи реалізується саме на базі Благодійної організації «Благодійний фонд «Все можливо», що має широкий досвід роботи з міжнародними партнерами і доволі ґрунтовну підготовку спеціалістів з питань попередження насильства в сім'ї та роботи з жінками вразливих категорій.

За пропозицією з боку Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ партнерська допомога була надана у вигляді оснащення кризового центру меблями, технікою, обладнанням та навчання фахівців.

Міською владою забезпечено виділення відремонтованих приміщень для кризового центру з притулком за різними адресами, фінансування програмних заходів підтримки його діяльності протягом року.

Завдання кризового центру полягає у наданні комплексної соціально-психологічної та правової підтримки в рамках міжсекторальної взаємодії сім’ям та особам, які постраждали від домашнього, ґендернозумовленого або будь-якого іншого виду насильства, за потребою - надання безпечного місця (притулку) для тимчасового цілодобового перебування жінкам, в тому числі з дітьми, для відновлення їх внутрішніх ресурсів і прийняття рішення щодо подальшого життя. Інформаційна доступність до цілодобового притулку буде обмежена, щоб захистити жінок від непотрібного і небезпечного уваги. Приміщення для вже притулку визначено, він буде розташований за окремим адресою.

- Наявність таких безпечних просторів для людей, які постраждали від будь-якого виду насильства і знаходяться в групі ризику, свідчить про те, що ми йдемо по шляху розвитку справжнього демократичного суспільства, яке готове захищати своїх громадян за принципом рівноправності, - резюмував Сергій Мінько.
Після відкриття денного відділення кризового центру «Фіалка», де будуть надаватися соціальні послуги постраждалих від насильства, учасники заходу оглянули притулок для тимчасового цілодобового перебування жінок, який одночасно зможе прийняти до 10 осіб.

   
   
< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2020