Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Мелітопольці вшанували пам'ять жертв депортації кримськотатарського народу
   

   18 травня представники міської влади, Мелітопольського комітету сприяння поверненню кримських татар на історичну батьківщину «Азат» та всі небайдужі городяни зібралися на Майдані Перемоги, щоб в скорботі низько схилити голови в пам'ять кримськотатарського народу, який був депортований сімдесят п’ять років тому зі своєї історичної батьківщини — Криму. Трагічну історію кримськотатарського народу разом з мелітопольцями згадали заступник Мелітопольського міського голови Світлана Бойко, заступник директора департаменту культури , туризму національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, начальник управління міжнаціональних відносин Павло Мяло, президент громадської спілки «Асоціація національних меншин Запорізької області» Хамдані Науфаль та голова Мелітопольського комітету сприяння поверненню кримських татар Рідван Ібраімов.

Постановою Верховної Ради України 18 травня офіційно визнано Днем скорботи і пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу. Також Указом Президента України третя неділя травня встановлена Днем пам'яті жертв політичних репресій.

Мітинг з нагоди вшанування пам'ятних дат розпочався на Майдані Перемоги. Всі присутні згадали головні сторінки історії кримськотатарського народу, життя та доля якого тісно переплітаються з історією України.

   
   
   
   
 

Від імені Мелітопольського міського голови Сергія Мінько до присутніх звернулася його заступник Світлана Бойко.

- Депортація – це злочин, який не має строку давності. Сьогодні ми схиляємо голови в пам’ять про загиблих та впевнені, що кожен народ має право на свою історичну Батьківщину, - зазначила Світлана Олександрівна.

 
Заступник директора департаменту культури, туризму національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, начальник управління міжнаціональних -відносин Павло Мяло також згадав страшні події, які сталися з кримськотатарським народом 75 років тому та провів паралель із сучасним станом на території Криму.  
  З закликаючою промовою також виступив президент громадської спілки «Асоціація національних меншин Запорізької області» Хамдані Науфаль. Від імені всіх національностей Запорізької області він звернувся до присутніх з призивом підтримати кримських татар в боротьбі за повернення Криму до складу України.
   Окрім цього, декілька слів до Дня скорботи і пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу сказав голова Мелітопольського комітету сприяння поверненню кримських татар Рідван Ібраімов. Він зазначив, що цей страшний день татарський народ ніколи не зможе забути, а завдяки Дню пам’яті вони мають можливість в черговий раз нагадати всій Україні про жахи того часу.
 На заході також був присутній академік, заслужений раціоналізатор України Володимир Бабуха, який зачитав тематичний вірш. 
   
   

Після мітингу представники міської влади, Мелітопольського комітету сприяння поверненню кримських татар на історичну батьківщину «Азат» та всі бажаючі приєднались до церемонії покладання квітів до пам’ятного знаку Жертвам політичних репресій.

   
   
   
   
   

 

< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2020