Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Мінько Сергій Анатолійович
Мелітопольцям розкрили секрети зменшення витрат на опалення у багатоквартирному будинку
  

 15 березня у ПК ім.Т.Шевченка відбувся семінар «Зменшення витрат на опалення у багатоквартирному будинку: поради експертів з енергоефективності». Взяти участь у заході були запрошені голови ОСББ та ЖБК. Семінар відвідав і заступник Мелітопольського міського голови Сергій Прийма.

Організаторами семінару виступили виконавчий комітет Мелітопольської міської ради Запорізької області, Асоціація «Власники житлових будинків Мелітополя» та Міжнародна фінансова корпорація (IFC).

Семінар проходив в рамках проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Основна мета семінару – консультування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків щодо визначення можливостей економії споживаної енергії та планування майбутньої економії шляхом упровадження заходів із підвищення енергетичної ефективності будинку.

Доповідачами виступили експерт проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» Ігор Галочка та представники монтажної компанії ТОВ «НВФ «Енергосистеми» Денис Житницький і Андрій Туцький.

На початку заходу від імені Мелітопольського міського голови Сергія Мінька до голів ОСББ та ЖБК звернувся заступник міського голови Сергій Прийма.

Користуючись нагодою на передодні Дня працівника ЖКГ та побутового обслуговування населення Сергій Миколайович привітав присутніх з професійним святом і побажав міцного здоров'я, родинного затишку, добробуту, вдячності від мешканців за постійну турботу за комфортне проживання в багатоквартирних будинках.

Крім того, Сергій Миколайович зазначив, що 14 березня Державне агентство з енергоефективності і енергозбереження України анонсувало старт Державної програми «Теплі кредити». Він підкреслив, що «Теплі кредити» - це 1,1 млрд. грн. інвестицій в утеплення житлового фонду України у 2019 році.

Програма «Теплі кредити» працює вже не перший рік. В 2019 році на цю Програму виділено 400 млн. грн,  з них 190 млн грн – спрямовані на підтримку ОСББ. Більше того, видачу «теплих кредитів» вже розпочав Укргазбанк і за перший тиждень дії Державної програми нею скористалися 200 учасників на загальну суму біля 8 млн грн.

- За даними Державного агентства з енергоефективності і енергозбереження України, ринок ОСББ найважчий. Адже потрібно переконати велику кількість мешканців будинку. При цьому, Запорізька область знаходиться на другому місті серед областей, в якій ОСББ скористались Державною програмою «Теплі кредити». Важливо, що Державну програму підтримують місцеві програми компенсації як тіла кредиту, так і відсотків за кредитом. Зокрема, і у Мелітополі з 2015 року діє програма компенсації відсотків за кредитом. Міська влада завжди буде сприяти населенню заощаджувати на комунальних послугах та зробити їхнє життя комфортним, -  підкреслив заступник міського голови.

- Якщо у вас виникнуть питання щодо збільшення обсягів відшкодування за відсотками кредитів, які плануєте взяти, то, впевнений, депутати Мелітопольської міської ради підтримають пропозицію про збільшення обсягів цього відшкодування. Але хотілося б бачити більшу активність з вашого боку, - зазначив С. Прийма.Під час семінару присутнім були розкриті наступні теми:

- основи термомодернізації житла;

- модернізація  системи опалення;

- реалізація заходів з енергоефективності.

 Крім того, були продемонстровані практичні приклади погодозалежного регулювання (атоматизована система комерційного обліку, регулювання і диспетчеризації енергоспоживання для ОСББ).

Голови ОСББ та ЖБК активно цікавилися конкретними розрахунками щодо передбачуваного ефекту від заходів з енергоефективності і особливостями роботи з різноманітними програми, що фінансують такі заходи.

Всі учасники семінару відзначили корисність семінару. Передбачається, що  в найближчий час спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією буде проведено ще низка зустрічей з метою популяризації Державної програми «Теплі кредити».

 

Довідка: Міжнародна фінансова корпорація (IFC) - одна з п'яти інституцій Групи Світового банку. Головна мета IFC - сприяння економічному зростанню країн, через заохочення приватного підприємництва у виробничому секторі.


Проект «Енергоефективність у житловому секторі України» Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) надає підтримку у створенні та розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, розробці та ухваленні законодавства, що чітко визначає права власності та основи управління багатоквартирними будинками в Україні.

Згідно з проектом «Енергоефективність у житловому секторі України» Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) була створена мережа консультантів, які допомагають об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків та працюють з українськими банками над розробкою і просуванням на ринку кредитних продуктів для фінансування заходів з підвищення енергоефективності. Проектом надано підтримку у створенні державної програми «Теплі кредити» та муніципальних програм підтримки енергоефективності в об'єднаннях співвласників багатоквартирних будинків у багатьох містах України. 
< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2019