Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Мінько Сергій Анатолійович
Ірина Донець повідомила про нововведення стосовно умов призначення житлових субсидій
  

 4 грудня в конференц-залі виконкому відбувся брифінг начальника управління соціального захисту Ірини Донець, в ході якого вона розповіла про умови призначення житлових субсидій після змін в постанові Кабінету Міністрів України в листопаді 2018 року.

Ірина Донець підняла на розгляд декілька найбільш обговорюваних і проблемних питань, що виникають у користувачів комунальними послугами, які б хотіли отримувати урядову допомогу стосовно сплати житлово-комунальних послуг.

Однією з важливих тем є пакет документів, який надається особою для отримання субсидій - це заява і декларації. Так, заповнюються дані про всіх членів домогосподарства та членів їх сімей незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання), інакше заява і декларація вважаються неподаними.

Також актуальним є питання як саме після закінчення строку отримання субсидій виконується перерахунок на наступний термін. Це відбувається автоматично, частіше за все двічі на рік (з початком опалювального і неопалювального сезону). Звертаються в УСЗН найчастіше у разі відсутності доходів або коли дохід є меншим за мінімальну заробітну плату чи не сплачено ЄСВ; коли є члени сім’ї, які зареєстровані окремо; домогосподарства, у яких є зареєстровані особи, які не проживають; орендарі, ВПО, субсидія на тверде паливо.

Після змін в постанові Кабміну про отримання субсидій постало наступне питання - як будуть отримувати субсидії ті, хто вже отримував їх в неопалювальний сезон, і навпаки - як вони будуть нараховуватися тим, хто подав заяву у жовтні-листопаді (перед початком опалювання). Для всіх, хто отримував її раніше, виконано автоматичний перерахунок з 01.10.2018 для всіх домогосподарств (з урахуванням опалення: для приватного сектору з 16.10.2018, для централізованого опалення з 01.11.2018).

Суми субсидій за жовтень та листопад нараховані у листопаді 2018 року, відображені в платіжках за листопад (після отримання відповідей від Пенсійного фонду України, затвердження тарифів на опалення, оновлення програмного комплексу). А для інших призначається субсидія після надходження відповідей на запити від Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, відділу реєстрації, обслуговуючих організацій тощо.

Наступною проблемою є нарахування субсидій з урахуванням бюджету всіх членів домогосподарства, зазначених у декларації. У випадку, якщо є члени родини (чоловік, дружина), які зареєстровані окремо, то доходи чоловіка (дружини) враховуються при розрахунку субсидії, навіть у випадку, коли вони зареєстровані окремо. Комісія не має повноважень для неврахування доходів члена сім’ї. А якщо зареєстровані особи фактично проживають разом, то субсидія призначається після надходження відповідей на запити від певних інстанцій щодо платоспроможності, розгляду заяви комісією та прийняття рішення.

При цьому позитивне рішення комісії про призначення житлової субсидії може бути прийнято лише у разі, коли такі особи:
- перебувають у місцях позбавлення волі, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;
- у періоді, за який враховуються доходи, мали середньомісячну заробітну плату меншу мінімальної заробітної плати не більш як на 10% і ЕСВ сплачено у розмірі, не меншому ніж мінімальний, за всі місяці;
- на момент призначення житлової субсидії сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед місяцем призначення житлової субсидії.

Окремою є категорія зареєстрованих осіб, які фактично не проживають, але мають доходи та сплачують ЄСВ, і навпаки, які не мають доходів, не сплачують ЄСВ і доходи яких менше мінімальної зарплати більш як на 10%. Для перших субсидія призначається за рішенням комісії без урахування доходів осіб, які фактично не проживають за адресою домогосподарства. Наступна ж категорія в окремих випадках може бути виключена із числа членів домогосподарства за рішенням комісії після обстеження матеріально-побутових умов.

Також за умов знаходження одного з членів домогосподарства за межами України біль ніж 60 днів субсидія не призначається за рішенням комісії, крім випадків, коли документально підтверджено шляхом надання легалізованих в Україні документів про набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення (перелік яких розміщено на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики), або перебували у відрядженні, лікуванні, навчанні.

Хто не встиг подати заявку з початку опалювального сезону, той ще може це зробити, повідомляє Ірина Донець. У разі подання заяви про призначення субсидії протягом двох місяців з початку опалювального сезону (для індивідуального опалення - з 16 жовтня, для централізованого опалення - з1 листопада) субсидія призначається з початку такого сезону.

На сьогодні, комісією в неопалювальний сезон 2018 року розглянуто близько 1287 заяв і тільки 94 з них відхилено, в опалювальний сезон — 799 і відхилено близько 160. Станом на перше грудня субсидію в місті отримують більше ніж 11 тис.мелітопольців.


< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2019