Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Запорізька область вдосконалює готовність оперативно надати допомогу при надзвичайних ситуаціях

 

 Коли мова йде про життя людей - важлива кожна хвилина. Саме тому в разі дорожньо-транспортних пригод, стихійного лиха та інших надзвичайних ситуації виникає необхідність залучення до рятувальних дій не лише автомобільного транспорту, а й авіаційної техніки. З метою перевірки організації оперативного реагування під час можливого погіршення погодних умов 23 листопада на території Мелітопольського району відбулись масштабні тренувальні тактико-спеціальні навчання. Ефективність їх проведення та готовність служб Запорізької області до надзвичайних ситуацій проконтролювали представники обласної, міської та районної влади.


У червні цього року на одинадцятій сесії Запорізької обласної ради депутати затвердили “Програму забезпечення потреб населення з використанням вертолітної техніки на 2017-2021 роки”.

Її основне завдання - оперативне проведення пошукових і аварійно-рятувальних робіт в області, надання екстренної медичної допомоги, гасіння лісових пожеж, а також боротьба з браконьєрами. Для її реалізації використовується авіатехніка, яка розташовується на найближчих аеродромах Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя. В першу чергу це вертольоти Мі-2 та Мі-8Т, що належать АТ “Мотор Січ”.

З метою перевірки ефективності впровадження цієї програми на території Мелітопольського району були організовані тактико-спеціальні навчання. До практичних відпрацювань залучили рятувальників, співробітників дорожньої поліції, дорожньої служби, медиків та спеціальну техніку, зокрема, вертоліт.

За ходом їх проведення прослідкували голова Запорізької обласної адміністрації Костянтин Бриль, Мелітопольський міський голова Сергій Мінько, його заступник Іван Федоров, а також представники Міністерства надзвичайних ситуацій України і керівники районних адміністрацій.


Костянтин Бриль відзначив, що такі масштабні навчання із використанням вертолітної техніки в нашій області проводяться вперше.


- Мета цього заходу — залучення всіх засобів, які відносяться до системи ГУ МНС у тісній співпраці з нацполіцією та органами місцевого самоврядування для того, щоб вони розуміли, де облаштувати пункти обігріву, як евакуювати людей та застосовувати техніку. В майбутньому у нас повинен бути власний парк рятувальної техніки, яка буде стратегічно розставлена на всій території Запорізької області, - висловив плани на перспективу К.Бриль.

Під час заходу учасники відпрацювали порядок розчищення доріг із залученням снігоочисної техніки та забезпечення руху транспортних засобів на проблемних ділянках автошляхів району, покажуть рівень підготовки та організації взаємодії місцевої влади та сил цивільного захисту.

За тактичним задумом, внаслідок ускладнення погодних умов, на автошляху «Харків-Сімферополь» поблизу с. Семенівка у сніговому полоні опинилися 27 транспортних засобів, серед яких легкові та вантажні автомобілі, автобус та машина швидкої медичної допомоги.Вертоліт здійснив повітряну розвідку на місці затору і транспортував постраждалих до умовних медичних закладів (карет швидкої). Підрозділи ДСНС за допомогою спецобладнання витягли автівки, які внаслідок негоди потрапили в кювет. Після цього учасники відпрацювали умовну ввідну, згідно з якою до оперативно-координаційного відділу надійшло повідомлення про довгострокове порушення автомобільного та іншого сполучення з одним із селищ Мелітопольського району. Мешканці потребували допомоги у доставці продуктів першої необхідності та медикаментів. Гелікоптер здійснив зліт з тимчасового посадкового майданчика та по заданим координатам скинув необхідний вантаж.Після активної фази навчань на базі аварійно-рятувальної частини відбувся огляд техніки та обладнання оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, яка буде задіяна під час ускладнення погодних умов.

 


< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2020