Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Мінько Сергій Анатолійович
Реформа у сфері управління житловим фондом набирає обертів

 

 В 2015 році в Україні розпочалась реформа сфери житлово-комунального господарства, яка дала старт новому рівню функціонування багатоквартирного сектору. Одним із важливих компонентів ефективного впровадження нововведень є донесення до громадян інформації про можливість самостійно здійснювати управління житловим фондом.

Про це та про супутні питання, які необхідно вирішити, йшлося на засіданні круглого столу, яке відбулось 8 серпня в конференц-залі Центру надання адміністративних послуг.

Темою засідання стало здійснення функцій управління багатоквартирним сектором житла і взаємодія управителів з монополістами.

Обговорити важливі питання, пов’язані із впровадженням реформи у цій сфері, прийшли заступник Мелітопольського міського голови Ігор Судаков, представники структурних підрозділів виконкому та міської ради, а також комунальних підприємств і обслуговуючих компаній міста.

Окрім цього, для того, щоб поділитись досвідом і надати дієві поради, до Мелітополя завітали голова Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Світлана Старцева та голова громадської спілки «Асоціація управителів житла» Василь Лиман.

Під час засідання круглого столу учасники розглянули переваги реформи житлово-комунальній сфери. Нею, насамперед, запроваджено інститут ефективного власника. Так, якщо до недавнього часу мешканці квартир вирішували питання переважно стосовно власного житла, то сьогодні на перший план виходить необхідність колективної відповідальності і повноцінного функціонування багатоквартирних будинків. При цьому, кожен власник приміщення може брати участь в управлінні житловим фондом.


Таким чином, у процесі реформи здійснюється демонополізація сектора послуг з управління багатоквартирними будинками, відбувається розвиток конкуренції, введення ринкових механізмів.

Сьогодні необхідним є відрив від теоретичної бази на рівні держави та органів місцевого самоврядування на перехід до реалізації нововведень на практиці. Політикою держави при цьому є створення таких інструментів, які б задовольняли споживачів, і дали можливість вивести із кризової ситуації, яка склалась в житловому господарстві. Завданнями ж органів місцевого самоврядування є мобілізація людей та роз’яснення їм, що саме вони вирішують, хто і як повинен обслуговувати їхнє житло. На цьому в своїй доповіді закцентувала увагу Світлана Старцева.

Споживач бажає проживати в комфортному безпечному житлі, мати чисте довкілля, користуватись своєчасними якісними послугами. Органи місцевого самоврядування та державної влади повинні розробити інструменти, щоб це впровадити, - пояснила голова Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики.

Про необхідність підтримки й активного розвитку інституту власників нерухомого майна наголосив і Ігор Судаков.

Важливо правильно підійти до вибору способу управління, щоб мешканці як споживачі послуг розуміли, за що і кому вони платять, щоб ринкові механізми працювали прозоро і відкрито, - підкреслив заступник міського голови.

В результаті, учасники круглого столу не лише обмінялися досвідом, а й отримали рекомендації та знання, які в подальшому можна буде впроваджувати в повсякденних реаліях управління житловим фондом Мелітополя. 

 

< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2019