Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Мінько Сергій Анатолійович
Відбулось планове засідання виконкому
  

 27 червня відбулось планове засідання виконавчого комітету Мелітопольської міської ради. Засідання провів Мелітопольський міський голова Сергій Мінько. Членами виконкому були розглянуті та затверджені всі питання порядку денного.

Членами виконкому були розглянуті питання соціального захисту, захисту прав дітей, будівництва та реконструкції, комунальної власності, житлово-комунального господарства, а також фінансові, житлові, архітектурні та інші питання.

Зокрема, було розглянуто питання про роботу управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області щодо надання населенню житлових субсидій в осінньо-зимовий період 2017-2018 років. Доповідачем виступила начальник управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Ірина Донець.

Вона повідомила, що однією з ключових реформ у соціальній сфері, впроваджених Урядом України, є реформування системи надання житлових субсидій населенню, її вдосконалення, та підвищення ефективності в умовах поетапного підвищення цін та тарифів з оплати за житлово-комунальні послуги.

Відповідно, одним з основних завдань, покладених на управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області, є надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Враховуючи важливість цього питання, воно перебуває на особливому постійному контролі керівництва міста.

Згідно з Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 (в редакції Постанови Кабінету Міністрів від 22 вересня 1997 року №1050 із змінами та доповненнями), призначення субсидій протягом опалювального сезону 2017-2018 років проводилося за спрощеним порядком.

Призначення відбувалося на підставі лише двох документів – заяви і декларації та за принципом призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником. Для призначення житлової субсидії застосовувалися доходи за попередній календарний рік без урахування сплачених податків. Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії управління соціального захисту населення отримувало у порядку обміну від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду.

З метою посилення соціального захисту населення м. Мелітополя в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги постійно проводилась та продовжує проводитись системна робота, направлена на реалізацію Програми житлових субсидій.

Широка інформаційно-роз’яснювальна робота серед мешканців м. Мелітополя щодо умов призначення житлових субсидій була проведена шляхом:

- проведення брифінгів зі ЗМІ, прес-конференцій, прямих ефірів на телеканалах м. Мелітополя;

- розміщення інформації в розділі «Субсидії» на офіційному сайті Мелітопольської міської ради Запорізької області;

- розміщення інформаційних матеріалів про житлові субсидії на стендах у приміщенні управління соціального захисту населення та у відділах прийому громадян в різних мікрорайонах міста, в Центрі надання адміністративних послуг м. Мелітополя, в абонентських відділах житлово-комунальних підприємств, відділеннях поштового зв’язку, громадських приймальнях Мелітопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Мелітопольського міського центру зайнятості тощо.

Фахівці управління соціального захисту населення щодо питань надання населенню житлових субсидій проводили зустрічі та робочі наради: з громадськістю, з уповноваженими в мікрорайонах міста, головами вуличних комітетів, старшими по будинках, головами ЖБК, ОСББ та ОК, з працівниками територіального центру соціального обслуговування Мелітопольської міської ради Запорізької області та з особами, які обслуговуються територіальним центром, вибірково з трудовими колективами м. Мелітополя та зі студентською молоддю вищих навчальних закладів.

Протягом опалювального сезону 2017-2018 років субсидію отримували 32618 домогосподарств.

Для порівняння: протягом опалювального сезону 2016-2017 років субсидію отримували 31639 домогосподарств м. Мелітополя.

Громадяни, які не мали права отримувати субсидію на загальних підставах, зверталися до комісії виконкому по призначенню усіх видів адресних державних допомог, виходячи з конкретних обставин. Протягом опалювального сезону зазначеною комісією розглянуто 5631 заява щодо призначення субсидії (за попередній період - 6694).

У 5124 випадках прийнято позитивне рішення та 507 заявникам було відмовлено. У порівнянні з минулим роком кількість звернень на комісію зменшилася у зв’язку з тим, що рішення комісії переглядалося лише у разі будь-яких змін, в інших випадках - автоматичний перерахунок.

Протягом опалювального сезону 2017-2018 років загальна сума нарахованих субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг склала 231837,5 тис. грн. (за попередній період протягом опалювального сезону 2016-2017 років - 276698,8 тис. грн.).

Сума нарахувань зменшилася за рахунок зниження соціальних нормативів та збільшення доходів громадян, що враховувалися до розрахунку субсидії: пенсії, прожитковий мінімум і т.д.

Як зазначалося, всю інформацію, необхідну для призначення субсидії, управління соціального захисту населення отримувало самостійно (про склад зареєстрованих у житловому приміщенні, про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами, про доходи осіб тощо).

Для цього було забезпечено тісну співпрацю управління соціального захисту з Державною фіскальною службою, Мелітопольським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Мелітопольським міським центром зайнятості, з організаціями - надавачами послуг щодо питання отримання необхідної інформації для нарахування і перепризначення громадянам житлових субсидій.

На наступний термін субсидія призначалася автоматично без звернення громадян.

Без звернення громадян усім отримувачам субсидії (32618 домогосподарств) було виконано 12 масових перерахунків призначених субсидій у зв’язку зі зміною тарифів на комунальні послуги та інші перерахунки.

Особлива увага приділяється здійсненню перевірки достовірності та повноти інформації про доходи та майновий стан осіб, що звертаються за житловими субсидіями.

Завдяки ефективності проведення соціального інспектування щодо достовірності та своєчасності зміни відомостей про субсидіантів станом на 01.05.2018 до бюджету була повернута сума надміру нарахованих коштів у розмірі 427,00 тис. грн.

Проведено роботу щодо виплати мешканцям м. Мелітополя частини невикористаної суми субсидії на газо-, електропостачання для індивідуального опалення в еквіваленті 100 куб. м газу і 150 кВт*годин електроенергії на особові рахунки одержувачів субсидії (готівкою).

Для цього на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг» у м. Мелітополі забезпечено співпрацю управління соціального захисту населення з організаціями - надавачами житлово - комунальних послуг щодо питання проведення розрахунку та повернення до державного бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг.

За результатами опалювального сезону 2017-2018 років, на підставі списків, отриманих від виконавців комунальних послуг, управлінням соціального захисту населення будуть виплачені кошти за частину невикористаної субсидії. Прийом заяв на отримання відшкодування витрат вже розпочато. За попередніми даними 3923 домогосподарства отримають кошти на суму 2302,3 тис.грн. У порівнянні з 2017 роком кількість одержувачів компенсації майже не змінилася (3911 домогосподарств отримали кошти у сумі 2539,2 тис. грн.).

З метою забезпечення максимальних зручностей для мешканців м. Мелітополя при оформленні житлових субсидій та інших виплат у різних районах м. Мелітополя продовжують свою роботу чотири відділи прийому громадян, один з яких, що розташований на мікрорайоні, має два окремих приміщення. Для уникнення черг при прийомі документів існує попередній запис на прийом, як при особистому зверненні, так і в телефонному режимі.

Для скорочення термінів розрахунку субсидій в управлінні соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області існує єдина база даних абонентів комунальних підприємств, що вміщує в собі всю необхідну інформацію для розрахунку та перерахунків субсидій. Зазначена база даних щомісячно оновлюється.

Крім того, в управлінні соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області з початку опалювального сезону 2016-2017 років і по теперішній час працює «гаряча лінія», де громадяни за телефоном 42-83-28 можуть отримати консультації з питань надання житлових субсидій. Щоденно на «гарячу лінію» звертаються близько 65 громадян. Запровадження «гарячої лінії» в управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області сприяло значному зменшенню звернень мешканців м. Мелітополя на Урядову «гарячу лінію»: 2016 рік – 822 звернення; 2017 рік – 165 звернень, 2018 рік – 84 звернення.

На сайті Мелітопольської міської ради Запорізької області є посилання на онлайн-портал «Субсидії для мелітопольців», на якому мешканці міста можуть отримати вичерпну інформацію про призначення їм субсидії.

З метою забезпечення зручностей для мешканців міста при оформленні субсидій та інших виплат розглядається питання щодо переміщення відділу прийому громадян № 2 (вул. Гетьманська, 137), у зв’язку з його невідповідністю для осіб похилого віку та осіб з особливими потребами, в інше приміщення. Для цього відповідні бюджетні призначення передбачені у міському бюджеті на 2018 рік.

Прийняті Урядом нові правила призначення житлових субсидій, які діють з 01 травня 2018 року, ретельно вивчаються управлінням соціального захисту населення, на яке покладено відповідальність за їх масштабне втілення на наступний опалювальний сезон. Вже розпочато інформаційну кампанію по уточненню даних домогосподарств у зв'язку зі значними змінами до оновленого Порядку призначення субсидій, ведеться особистий прийом громадян.

З метою запобігання створенню великих черг на відділах прийому у червні 2018 року впроваджено гнучкий графік роботи спеціалістів з організацією робочих годин у вихідний день - суботу. Інформація про зміни в роботі була оголошена через муніципальний канал телебачення, надана для оприлюднення в друковані ЗМІ.

Незважаючи на суттєве навантаження на працівників, задіяних в процесі виконання функцій, пов’язаних з наданням субсидій, кожен мешканець нашого міста отримає вичерпну відповідь у визначені терміни з дотриманням вимог чинного законодавства.

В цілому, можна зазначити, що в м. Мелітополі Програма житлових субсидій реалізується успішно.

Рішення виконкому оприлюднюються на сайті міської ради в розділі “Документи/Рішення виконавчого комітету Мелітопольської міської ради”.

< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2019