Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Мінько Сергій Анатолійович
Мелітополь візьме участь у Проекті Фундації ПАУСІ
   

 17-18 квітня у конференц-залі Центру надання адміністративних послуг проходить семінар на тему «Громадський бюджет: запрошення до діалогу» щодо участі міста Мелітополя у Проекті «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку», який реалізується Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ. У семінарі бере участь перший заступник Мелітопольського міського голови Ірина Рудакова.


Польсько-українська фундація співпраці ПАУСІ, заснована у квітні 2005 року, спрямовує свою діяльність на передачу Україні успішного досвіду Польщі в переході до ринкової економіки та побудови демократичного громадянського суспільства. Місією Фундації ПАУСІ є розвиток спроможності України інтегруватись до європейських та євроатлантичних структур через запровадження європейського та, зокрема, польського досвіду в Україні, а також інтенсивний транскордонний обмін знаннями та досвідом у ключових сферах, що впливають на розвиток людського капіталу та формування громадянського суспільства.

Проект «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку» реалізується Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ у рамках Ініціативи «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Проектом передбачено розробку та впровадження механізму громадського бюджету в 10 містах і громадах, які були обрані з 32 проектних заявок експертами ПАУСІ та GIZ на конкурсній основі. Його принцип полягає в тому, що громадяни самостійно розробляють та пропонують органам влади свої проекти з розвитку населених пунктів, і таким чином беруть безпосередню участь у формуванні та розподілі міського або громадського бюджету. Проект триватиме протягом двох років (2018 - 2019 рр.), під час яких буде проведено низку заходів, спрямованих на навчання, інформування та мотивування населення долучатися до розвитку своїх міст та громад.

У семінарі беруть участь перший заступник Мелітопольського міського голови Ірина Рудакова, представники Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ, член Координаційної ради партиципаційного бюджету Варшави Даріуш Крашевський, начальник фінансового управління Чернігівської міської ради Олена Лисенко, представники структурних підрозділів Мелітопольської міської ради та її виконкому, директор Централізованої бібліотечної системи Інна Єфименко, жителі міста Мелітополя.

Програма семінару передбачає розгляд наступних питань: Представлення проекту «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку»; Стандарти громадського бюджету. Досвід польських міст у реалізації громадського бюджету; Практична вправа: цілі громадського бюджету м. Мелітополь; Ключові принципи громадського бюджету. Досвід м. Чернігів у реалізації громадського бюджету; Практична вправа: Деліберація та соціальна інтеграція у громадському бюджеті. Зустрічі із мешканцями на різних етапах громадського бюджету. Роль бібліотек як консультаційних пунктів; Теорія змін у громадському бюджеті. Досвід польських міст у реалізації громадського бюджету; Оцінка етапів громадського бюджету м. Мелітополь, які проходили у 2018 році; Практична вправа: Планування реалізації етапів громадського бюджету м. Мелітополь, відповідно до стандартів.

Під час семінару до всіх присутніх звернулась перший заступник Мелітопольського міського голови Ірина Рудакова. Вона відзначила, що Мелітополь - це місто, яке постійно вчиться новому. 


- Ми хочемо, щоб за допомогою реалізації бюджету участі наші жителі отримували ті блага, які хотіли б у себе бачити. Вже третій рік поспіль ми отримуємо цифри, які дуже радують. Якщо у 2016 році було написано 86 проектів на майже 9 млн. грн., то у 2017 році - 90 проектів на 11 млн. грн. З місцевого бюджету на реалізацію проектів було виділено 2 млн. грн. у 2016 р, 2,7 млн. грн. у 2017 р. В цьому році з бюджету виділяється 3 млн. грн. Автори проектів надають ідеї, які несуть в собі потреби жителів Мелітополя. Вони потрапляють в банк ідей, де аналізуються і включаються в проекти соціально-економічного розвитку міста. Потім подаються бюджетні запити в управління житлово-комунального господарства, культури, освіти та інші, де ці проекти можуть знайти відображення. В цьому році подано 103 проекти на загальну суму близько 12,5 млн. грн. Це 44 великих проектів на майже 8,5 млн. грн. і 59 малих на 3,8 млн. грн., - повідомила І.Рудакова.

У 2016 році кількість голосів жителів міста через пункти супроводу становила понад 3389, в електронному вигляді через email - 8257, через банк ID - 1897. У 2017 році бібліотеки прийняли 9700 голосів, а через банк ID - 6246.

- У 2018 році переможці визначаться до Дня міста, голосування буде проходити з 1 вересня по 15 вересня. В цьому році до апробованих технологій голосування додасться також Центр надання адміністративних послуг. Таким чином, про цю програму дізнається ще більша кількість жителів і надалі вони зможуть стати і авторами проектів, - резюмувала І.Рудакова. 


< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2019