Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Мінько Сергій Анатолійович
Центр «Побратим» святкує 3 роки діяльності
 

 Одним із важливих напрямів роботи міської влади на сьогодні є посилення соціального захисту демобілізованих учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, родин загиблих військовослужбовців – учасників АТО, створення сприятливих адаптаційних умов для цивільного життя демобілізованих військовослужбовців, які повертаються з АТО, та їхніх сімей.

Важливу роль в цьому напрямку роботи відводиться співробітництву міської влади з ГО “Центр “Побратим”, яка святкує 3 роки заснування та діяльності щодо соціального захисту та психологічної адаптації учасників АТО та їх сімей.

У 2015 році між виконкомом Мелітопольської міської ради в особі Мелітопольського міського голови С.Мінько та ГО “Центр “Побратим” в особі голови правління С.Алексєєвої, укладено Угоду про співробітництво та організацію взаємовідносин, яка затверджує основні напрямки та механізми співробітництва сторін в напрямку реабілітації та соціальної адаптації, підвищення рівня забезпечення соціального захисту учасників АТО, які мешкають в м. Мелітополі, поліпшення соціально-психологічного мікроклімату в родинах, сім’ях постраждалих (загиблих) учасників АТО.

В рамках виконання Указу Президента України № 570/2015 “Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників АТО”, розпорядженням міського голови від 22.10.2015 №773-р в Мелітополі створено Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції при виконавчому комітеті Мелітопольської міської ради, який працює на базі ГО «Центр «Побратим» (у листопаді 2015 року офіційно створено також районний Центр допомоги учасникам АТО та їхнім сім'ям).

Центри не обмежується роботою в Мелітополі. Так, налагоджено співпрацю з ветеранськими організаціями в усіх районах Запорізької області. В 2017 році лідерами ветеранських організацій області було прийняте рішення про призначення ГО “Центр “Побратим” скарбником обласного благодійного марафону до Дня Збройних Сил України. На рахунок центру надійшла сума в майже 1 млн. грн. для подальшого розподілу в вигляді адресної матеріальної допомоги ветеранам, що потребують лікування, та сімʼям загиблих.

У лютому 2018 року ГО “Побратим” святкує 3-річчя своєї діяльності, за які спеціалістами організації та волонтерами міста на високому рівні забезпечено виконання основних завдань та цілей діяльності Центру.

До роботи в центрі на постійній основі залучено трьох волонтерів, чотирьох психологів, трьох учасників АТО. Загальна кількість учасників АТО, які зареєстровані в центрі станом на 1 лютого 2018 р., складає 520 осіб.

Метою роботи є сприяння якісній соціальній адаптації ветеранів після повернення з фронту. Напрямками роботи є захист законних прав учасників бойових дій, психологічна реабілітація, допомога у вирішенні соціальних питань, допомога у працевлаштуванні, юридичні консультації, робота з сімʼями загиблих військовослужбовців.

Всі послуги центру для зазначених категорій надаються безкоштовно. Протягом 2015-2017 років волонтерами центру було оброблено та задоволено 2898 звернень.

У центрі консультують досвідчені фахівці-психологи, які пройшли додаткове підвищення кваліфікації за курсом “Подолання наслідків травми війни” (червень-грудень 2017 року) за рахунок коштів місцевого бюджету міста Мелітополя.

На постійній основі з серпня 2015 року щотижнево працює група дружин і матерів учасників АТО «Жіноча солідарність».

Психологи центру, окрім роботи з бійцями, консультують дітей і дружин демобілізованих осіб. Крім того, волонтери та психологи постійно підтримують сім'ї загиблих бійців АТО з моменту повідомлення про загибель, в процесі експертиз і впізнання, на похоронах.

За медичною допомогою до центру звернулося 148 бійців, 22 дружини, 38 дітей. З центром на волонтерських засадах співпрацюють кращі лікарі міста: кардіолог, невропатолог, лікар УЗД, уролог, хірург, терапевт.

За допомогою в питанні виділення земельних ділянок сільськогосподарського призначення звернулося 550 бійців АТО, дозволи на розробку проектної документації отримали 700 осіб.

За юридичною та консультаційною допомогою звернулися 322 особи. Підтримка адвоката в кримінальних провадженнях була надана 6-м бійцям.

Робота центру частково фінансується з місцевого та районного бюджетів. В 2017 році обсяги фінансування наступні: 160 тис. 800 грн. з бюджету міста Мелітополя, 50 тис. грн. з бюджету Мелітопольського району. В 2018 році суми фінансування складають 99 тис. 600 грн. від м. Мелітополь, 55 тис. грн. від Мелітопольського району.

Представники центру є постійними членами мультикоманд з реабілітації та соціальної адаптації учасників АТО в м. Запоріжжя, м. Мелітополь і Мелітопольському районі. Волонтери центру нагороджені відзнаками Президента України “За гуманітарну участь в АТО”, неодноразово були відзначені різноманітними грамотами та подяками від обласних і районних представників влади, керівництва військових частин, релігійних організацій.


< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2018