Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Відбулось засідання виконавчого комітету Мелітопольської міської ради

Сьогодні відбулось засідання виконавчого комітету Мелітопольської міської ради на якому були розглянуті одинадцять питань: планові, житлові, архітектурні, питання МБТІ, будівництва та реконструкції, комунальної власності, фінансові, соціального захисту, торгівельної діяльності та інші.

ImageСеред планових прозвучало питання про соціальний захист дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування доповідачем виступила Лариса Стефанська вона зазначила.

Увага всіх державних органів сконцентрована на наданні допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Відповідно до частини 3 статті 52 Конституції України „утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на державу”. Соціальний захист та захист прав дітей у межах своєї компетенції здійснюють виконавчі органи міської ради. Безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на службу у справах дітей.

В службі у справах дітей Мелітопольської міської ради станом на 01.12.2007 у на первинному обліку перебуває 397 дітей, які потребують соціального захисту, з них дітей-сиріт 78, дітей, позбавлених батьківського піклування 305 дітей, без правового статусу -15 дітей. Під опікою фізичних осіб перебуває 270, з них дітей - сиріт - 62, дітей, позбавлених батьківського піклування 208. У державних закладах станом на 01.12.2007 перебуває 113 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 14 дітей перебуває у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.

За умови втрати дитиною батьківського піклування службою у справах дітей здійснюється першочергове її влаштування в сім’ї громадян України, під опіку та піклування, дитячі будинку сімейного типу, прийомні сім’ї.

Так, у 2007 році громадянами України усиновлено 3 дитини, опіка та піклування установлена над 32 дітьми, 1 дитина влаштована до прийомної сім’ї. У державні заклади влаштовано 19 дітей.

Для удосконалення статистичного обліку дітей та підвищення рівня діяльності органів виконавчої влади та на виконання статті 13 Закону України „Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” службою у справах дітей Мелітопольської міської ради створений та постійно поновлюється електронний банк даних на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в який вноситься детальна інформація на дітей, місце їх перебування, влаштування, тощо, а також банк даних про сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.

Робота, щодо забезпечення соціального захисту дітей зазначеної категорії проводиться структурними підрозділами виконкому та Мелітопольської міської ради.

У інтернатних та професійно-технічних закладах міста Мелітополя навчається 296 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Службою у справах дітей у 2007 році проведено 6 перевірок утримання дітей даної категорії у зазначених закладах.

Згідно з рішенням виконавчого комітету Мелітопольської міської ради від 25.01.2007 № 3 „ Про організацію харчування дітей пільгових категорій у закладах освіти м. Мелітополя та встановлення батьківської оплати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах” всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, отримують безкоштовне гаряче харчування на суму по 3 грн. щоденно.

З метою соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, поліпшення їх становища відділом у справах сім’ї та молоді було забезпечено оздоровлення дітей, у заміських таборах влітку 2007 року. За літній період оздоровлено: 34 дитини, позбавлені батьківського піклування, 19 дітей-сиріт, 17 - вихованців дитячих будинків сімейного типу.

З метою соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, поліпшення становища їх сімей відділом у справах сім’ї та молоді забезпечено дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

- новорічними подарунками за рахунок коштів місцевого бюджету;

- безкоштовними квитками на відвідування ілюзійного лазерного шоу „Нові пригоди людини-павука”, вистав цирку-шапіто „Гранд”, цирку-шапіто „Кобзов”;

- безкоштовним морозивом, солодкими кукурудзяними паличками в рамках проведення святкових заходів до Міжнародного дня захисту дітей.

Управлінням праці, соціального захисту та житлових субсидій Мелітопольської міської ради здійснюється контроль за своєчасним призначенням та виплатами державної допомоги на дітей, які перебувають під опікою та піклуванням, та виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомній сім’ї. Надання державних соціальних допомог проводиться відповідно до норм чинного законодавства, терміни призначення відповідають нормативним актам.

Мелітопольським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється соціальний супровід дитячих будинків сімейного типу, прийомної сім’ї, опікунів і піклувальників та їх підопічних, проводяться соціально-психологічні тренінги для випускників інтернатних закладів щодо їх адаптації в суспільстві.

Відділом культури вживаються заходи щодо обслуговування на пільговій основі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Згідно з рішенням виконавчого комітету Мелітопольської міської ради від 28.08.2006 № 174 „Про встановлення батьківської плати за навчання в школах естетичного виховання міста”, повністю звільняються від оплати за навчання дітей-сиріт і дітей, позбавлені батьківського піклування в школах естетичного виховання.

Більшість тематичних заходів в Палацах культури проводиться безкоштовно з участю дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В краєзнавчому музеї передбачено безкоштовне обслуговування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В музеї-заповіднику „Кам’яна могила” діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, обслуговуються безкоштовно. При проведенні гастролей цирків-шапіто з їх керівництвом укладаються угоди про безкоштовне відвідування цирку дітьми всіх пільгових категорій.

З метою тимчасового вирішення житлових проблем молоді з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, Мелітопольська міська рада прийняла рішення про створення у місті соціального гуртожитку та рішенням 12 сесії Мелітопольської міської ради V скликання від 25.12.2006 № 1 „Про передачу до спільної власності територіальних громад Запорізької області комплексу будівель, який розташований за адресою: м. Мелітополь, 2-й пров. Лютневий, 21” для створення соціального гуртожитку надана двоповерхова будівля колишнього дитячого садка № 67.

Рішенням 9 сесії Запорізької обласної ради V скликання від 22.02.2007 № 30 „Про зміни у складі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області” до спільної власності прийнято нерухоме майно із комунальної власності територіальної громади м. Мелітополя”.

На сьогодні службою у справах дітей Запорізької обласної державної адміністрації вживаються заходи щодо ремонту зазначеної будівлі.

Органом опіки та піклування вживаються заходи щодо збереження житла за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Станом на 01.12.2007 службою у справах дітей Мелітопольської міської ради вжито заходів щодо встановлення опіки над нерухомим майном дітей, які перебувають під опікою (піклуванням) - 38, щодо збереження житла - 45 , щодо передачі житла в управління -1.

Міським відділом охорони здоров’я забезпечується медичне обслуговування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Вживаються заходи щодо обов’язкового проходження медичних оглядів двічі на рік дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, що передбачено статтею 34 Закону України „Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”.

У комунальній установі „Мелітопольська міська дитяча лікарня” перебувають діти влаштовані за направленням служби у справах дітей, які вилучаються з асоціальних сімей, знайдені та залишились без піклування батьків. Такі діти (віком від народження до 3 років) перебувають у лікарні тривалий час (від 1 до кількох місяців) до вирішення питання подальшої долі дитини. Вони потребують особливої уваги з боку дорослих, оскільки за віком не можуть перебувати без догляду. На сьогодні гостро постало питання щодо відкриття спеціального відділення для перебування дітей віком від народження до 3 років.

З метою поліпшення стану утримання дітей, які перебувають під опікою фізичних осіб соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2007 рік, прийняте рішення виконавчого комітету Мелітопольської міської ради від 14.12.2006 № 263 „Про соціальний захист дітей, які мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та перебувають під опікою (піклуванням) фізичних осіб” про надання пільг на оплату комунальних послуг за рахунок прибутку комунальних підприємств міста Мелітополя.

Питання щодо надання зазначених пільг у 2008 році є проблематичним. Комунальні підприємства не можуть надавати пільги за рахунок свого прибутку. Тому на виконання вимог ст. 7 Закону України „Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” розроблений проект програми щодо соціального захисту дітей цієї категорії на 2008 рік.

У 2007 році 18 років виповнилося 71 дитині. Службою у справах дітей Мелітопольської міської ради підготовлені і надані списки до управління освіти Мелітопольської міської ради для виплати одноразової допомоги по досягненню 18-річного віку на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 № 823 „Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку”.

Орган опіки та піклування сприяє проведенню роботи щодо подальшого навчання обдарованих дітей, які залишилися без піклування батьків. Видано 14 клопотань щодо продовження навчання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, у вищих навчальних закладах.

Image

Серед планових питань начальником управління освіти Мелітопольської міської ради Ігорем Елісеєвим було висвітлене, про проведення Новорічних і Різдвяних свят з 24.12.2007 по 06.01.2008 та роботу міського зимового профільного табору на базі Палацу творчості дітей та юнацтва на 80 вихованців. Харчування дітям організоване на базі їдальні загальноосвітнього закладу №25 з рахунку 5 грн. на одну дитину в день.

Особливу увагу було приділено назрілому питанню про розірвання договорів з перевізниками які не дотримуються чинного Законодавства і самовільно піднімають платню за проїзд на маршрутному транспорті, в місті це три перевізники: підприємство „Транзит”, підприємство „Мотор-експрес”, підприємство „Дизель-ТД”.

Відповідно до законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, "Про транспорт", "Про автомобільний транспорт", Господарського кодексу України та п. 5.2. укладених договорів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі, згідно з проведеними перевірками, отриманою інформацією та підняттям тарифів приватним підприємством "Транзит" без відповідного погодження, виконавчий комітет Мелітопольської міської ради

В И Р І Ш И В:

1. Відмовитись від договірних відносин з приватним підприємством "Транзит" за наступними договорами:

1.1. Від 29.12.2005 №237/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування №24.

1.2. Від 29.12.2005 №236/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування №15.

1.3. Від 29.12.2005 №235/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування №3.

1.4. Від 15.02.2005 №41/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування №29.

1.5. Від 15.02.2005 №38/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування №27.

1.6. Від 22.07.2004 №76/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування №14.

1.7. Від 29.03.2004 №29/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування № 3А.

1.8. Від 29.03.2004 №28/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування № 20.

1.9. Від 29.03.2004 №27/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування № 8.

2. Сектору транспорту та зв’язку виконавчого комітету Мелітопольської міської ради, відповідно до умов договорів, повідомити приватне підприємство "Транзит" про розірвання вищезазначених договорів та провести інші необхідні заходи.

3. Повідомити територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області про відмову виконавчого комітету Мелітопольської міської ради від договірних відносин з приватним підприємством "Транзит" та рекомендувати провести перевірку дотримання цим підприємством чинного законодавства України. Відповідно до законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, "Про транспорт", "Про автомобільний транспорт", Господарського кодексу України та п. 5.2. укладених договорів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі, згідно з проведеними перевірками, отриманою інформацією та підняттям тарифів приватним підприємством "Мотор-Експрес" без відповідного погодження, виконавчий комітет Мелітопольської міської ради В И Р І Ш И В:

4. Відмовитись від договірних відносин з приватним підприємством "Мотор-Експрес" за наступними договорами:

1.10. Від 15.02.2005 №40/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування №27А.

1.11. Від 01.06.2004 №50/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування №7.

1.12. Від 01.06.2004 №49/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування № 1.

1.13. Від 23.03.2004 №24/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування № 17.

1.14. Від 23.03.2004 №23/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування № 12.

1.15. Від 23.03.2004 №22/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування № 6.

5. Сектору транспорту та зв’язку виконавчого комітету Мелітопольської міської ради, відповідно до умов договорів, повідомити приватне підприємство "Мотор-Експрес" про розірвання вищезазначених договорів та провести інші необхідні заходи.

6. Повідомити територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області про відмову виконавчого комітету Мелітопольської міської ради від договірних відносин з приватним підприємством "Мотор-Експрес" та рекомендувати провести перевірку дотримання цим підприємством чинного законодавства України. Відповідно до законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, "Про транспорт", "Про автомобільний транспорт", Господарського кодексу України та п. 5.2. укладених договорів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі, згідно з проведеними перевірками, отриманою інформацією та підняттям тарифів приватним підприємством "Дизель-ТД" без відповідного погодження, виконавчий комітет Мелітопольської міської ради

В И Р І Ш И В:

7. Відмовитись від договірних відносин з приватним підприємством "Дизель-ТД" за наступними договорами:

1.16. Від 29.12.2005 №244/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування №22.

1.17. Від 29.12.2005 №246/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування №16-А.

1.18. Від 29.12.2005 №245/Юр на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у місті Мелітополі на маршруті загального користування №11.

8. Сектору транспорту та зв’язку виконавчого комітету Мелітопольської міської ради, відповідно до умов договорів, повідомити приватне підприємство "Дизель-ТД" про розірвання вищезазначених договорів та провести інші необхідні заходи.

9. Повідомити територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області про відмову виконавчого комітету Мелітопольської міської ради від договірних відносин з приватним підприємством "Дизель-ТД" та рекомендувати провести перевірку дотримання цим підприємством чинного законодавства України.

< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2020