Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
„Прапор Мелітополя: єдність у розмаїтті”

ImageЕпіграфом презентації культурного міні-проекту від м. Мелітополя ми б узяли слова: «Ні світ, ні ми самі не знаємо, і не взнаємо, на що ми здатні, поки не спробуємо».

Спочатку про місто...

Історичне перехрестя торгових и кочових шляхів, що здавна поєднували північ і південь, схід і захід, переплело людські долі у дивовижний багатонаціональний візерунок у місцевості, названи пізніше „Мелітополь”.

„Медове місто” – так перекладається з грецької назва нашого міста, яке знане, між іншим, і як „черешнева столиця України”, і як „міст єднання народів”.

Мелітопольська черешня до смаку жителям багатьох міст України; ласують нею в Росії і, навіть, продають в ексклюзивному магазинчику Парижу.

Image

За багато років Мелітополь став відомим і як центр машинобудування.

Так звані „серця” автомобілів ДЕУ – їх двигуни – збираються у нашому місті.

Освітній рівень молоді забезпечують 2 державні університети, 6 філіалів вищих навчальних закладів, технікуми, коледжі, ліцеї. Міською владою створено сайт Мелітополя, що свідчить про прозорість її діяльності, відкритість та готовність до співпраці.

Таким чином, сучасний Мелітополь – затишне місто і, водночас, потужний транспортний, промисловий, торговельний та освітній центр південного сходу України, який ще називають „брамою до Криму”.

Image

Гордість нашого краю – унікальна археологічна пам’ятка - Кам’яна могила, енергетика якої постійно приваблює до себе численних гостей Мелітополя. Наскальні малюнки у гротах і печерах – перша імпровізована галерея для нащадків – дають нам право вважати це місце колискою народження творчості, джерелом формування прадавньої міфопоетичної культури.

Як бачите, Мелітополь – це місто з унікальною багатобарвною духовною спадщиною і, водночас, молодою душею. Молодою, бо кожен з нас, ста шестидесяти тисяч його мешканців, творить власну історію міста, віддаючи йому своє життя, мрії, натхнення. Саме люди є головним багатством нашого унікального міста.

З чого ж все починалося ?...

У грудні 2006 року у Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбувся навчальний семінар Центру розвитку „Демократія через культуру” щодо розробки програми розвитку культури міста на найближчі роки, враховуючи проектну діяльність, міжнародну співпрацю, інвестиційні можливості. Фахівці Центру запропонували нам навчитися, знаходити додаткові кошти для успішного втілення розроблених проектів силами місцевої команди.

Вже у січні 2007 року команда Центру розвитку провела інформаційний та відбірковий семінари, за результатами яких було сформовано команду культурних перетворювачів.

Прийняття рішення з відбору членів команди далося нелегко, адже було багато гідних кандидатур, зацікавлених, готових активно працювати для розвитку міста.

Для нас також був несподіваним вибір 9 членів команди за результатами проведеного спільно із Швейцарською культурною програмою рейтингу. Збалансований підхід до представників різних галузей занять, вікового співвідношення, рівня активності, все ж, залишили право нам вносити зміни до складу команди, спираючись на головний принцип – добровільність.

Зараз команда, яка носить назву „Дизайнери толерантності”, відкрита для всіх творчих людей, готових генерувати ідеї та їх реалізовувати. Координатором проекту у місті є завідуюча міським відділом культури Наталя Іванова.

Друга назва нашої команди: „Можемо! Робимо!”.

Девізом вважаємо вислів Томаса Едісона: „Якби ми робили все, що можемо, то здивували б самі себе.”

Вперше, як команда ми зібралися у червні цього року на перший модуль „Менеджмент інноваційних проектів у творчих громадах”. Навчальний семінар з такою назвою був проведений зазвичай нашими вчителями – Центром розвитку „Демократія через культуру” на базі міського центру зайнятості.

Нарешті і ми змогли відчути справжній азарт, коли генерування інноваційних ідей для першого міні-проекту захопило всіх і одразу, надавши, мабуть, перевагу не відчуттю відповідальності за можливе перетворення міста, а, скоріше, дитячим пустощам, коли нічого не буває неможливим.

Приклади такого „польоту думок” були різноманітні, це: кінно-каретний маршрут старою частиною міста; маршрут човнами рікою Молочною до Кам’яної могили; коннект-кафе для молоді; музична терапія (чомусь у супермаркетах); свято прапорів „День толерантності”; сайт „Мелітополь туристичний”, „Мелітополь медовий”, „Мелітополь культурний”; створення бренду міста; „Культурний автобус”; „Забута книга” та інші.

Уявіть, скільки ще „фантастично-реальних” ідей народилося тоді як наслідок вправи, запропонованої Матті Штраубом, на основі асоціативного мислення. Підбираючи асоціації на десятки випадкових слів, ми не могли постійно не наштовхуватися на українську державну символіку, а саме, Державний прапор України, що був присутній як невід’ємний атрибут конференц-залу міського центру зайнятості. Так народився проект, підтриманий всією командою, з робочою назвою „Свято прапорів”.

Як завжди, геніальне та цікаве було простим та знаходилося на поверхні. Знаючи, що місто Мелітополь – це багатонаціональне місто, в якому проживають майже 100 національностей (тільки перепис 2001 року зафіксував їх 93), ми і самі не розуміли наскільки це важливо: спрямувати самоідентифікацію мелітопольців на усвідомлення себе громадою, в якій мирно, у злагоді проживають майже 100 різних національностей.

Майже сто – це умовність, бо міжетнічні шлюби давно вже змішали традиції і звичаї в інтернаціональних родинах, сформувавши особливу своєрідну культуру.

У липні був проведений другий навчальний тренінг (Модуль 2), на якому було остаточно затверджено ідею, яка окреслилась у повній назві проекту „Прапор Мелітополя: єдність у розмаїтті”.

Нами була прописана заявка на втілення міні-проекту, обговорений план його реалізації.

Кількість національностей з урахуванням щільності населення – це був поштовх ідеї. А її підстава – це розвиток національно-культурних товариств, яких на цей час у Мелітополі вже 19. Збереження мови, традицій, популяризація власної культури та, головне, визнання права кожної іншої національності на активну участь у житті міста, все це знайшло своє вираження у створенні „Скатертини злагоди та миру”, що була виготовлена кожним національно-культурним товариством частинами із зображенням людей в національних костюмах, а потім з’єднана в одне ціле. Презентація Скатертини як перший крок і вклад міста у проект, відбулася у вересні на свято Дня міста.

В рамках проекту, головною метою якого є самоусвідомлення громадою своєї багатобарвності, ми планували розширення інформаційного поля з цього питання. Тематичні сюжети, рубрики, висвітлення роботи національно-культурних товариств на каналах місцевого телебачення, на шпальтах місцевих газет дають змогу в цілому зробити акцент на унікальності Мелітополя, як багатонаціонального міста.

Але в проект ми додали елемент персоніфікації. Ми вважаємо, що інформація має бути націлена на донесення її особисто до кожної людини: чи то мешканця міста, чи то гостя.

З цією метою був розроблений макет буклету у вигляді двосторонньої, так званої, „візитки” міста, що розкладається. На одній стороні візитної картки ви можете бачити стилізоване зображення державної символіки з визначенням проживання в Україні 130 національностей, з іншої сторони – стилізоване зображення прапору міста Мелітополя з визначенням 100 національностей.

В розгорнутому вигляді буклет також має дві сторони: одна містить на фоні черешневого цвіту коротку статтю – знайомство з містом, графічну карту з позначенням культурних об’єктів міста, у тому числі національно-культурних товариств, інформаційні матеріали щодо адрес та контактних телефонів. Обов’язковим елементом у буклеті є позначення місцезнаходження міської адміністрації, тому що міська влада не тільки підтримує цей проект, а є його активним куратором. Міський голова намагається не пропустити жодної зустрічі з представниками Центру розвитку, заступник міського голови – Олена Дубініна, вже є постійним учасником семінарів, бере активну участь у реалізації проекту.

Image

Друга сторона розгорнутого буклету – творче втілення самої ідеї проекту:

„Ми – це самобутність кожного „Я”. Усі ми, представники майже 100 національностей, знайшли гідне вираження свого „Я” у спільному просторі толерантного співіснування – „Ми”, який має головну об’єднуючу рису: „Ми – мелітопольці!”.

Тепер про інше.

Рада Європи оголосила 2008 рік – Роком міжкультурного діалогу.

Image

Враховуючи багатонаціональну особливість міста та за ініціативою Центру розвитку „Демократія через культуру” Мелітополь надав проектну заявку про включення його у наступному році до проекту Ради Європи під назвою „Інтеркультурні міста”.

Ми раді оголосити, що до І етапу програми таких міст ввійшло 11, серед яких Україну представляє саме Мелітополь.

Перспективи такого відкриття себе світу ми ще маємо усвідомити. Але перше завдання, що ми хотіли б зробити, - це коротко, символічно і креативно презентувати себе як багатонаціональне місто в багатонаціональній Україні, з визначеними принципами співіснування, особливо важливими у рік міжкультурного діалогу.

З цією метою ми зробили календар на 2008 рік. Для наших друзів з України – українською мовою, для іноземних партнерів – англійською. Ідея календаря нагадує нам про наступний рік. Написи по колу – наголошують на кількості національностей в Україні та злагоджене проживання різних національностей в Мелітополі.

Злагоджене проживання символізує парасолька, зіткана з прапорів національностей Мелітополя, які умовно, у вигляді силуетів людей, зібрані під цією парасолькою з принципами: діалогу, порозуміння, людяності, толерантності, поваги, творчості, самореалізації, єдності...

Символ парасольки як захисту від негоди та негараздів, на нашу думку, відобразив єдність всіх з повагою до кожного, вміння порозумітися і жити мирно. Ми це підкреслили слоганом, що займає центральне місце на календарі, „Єдність у розмаїтті: ми знайшли спільну мову!”.

Нам хотілося б додати трохи здорового гумору нашому проекту, бо він дуже серйозний. Маємо надію, що несподіванкою для всіх стануть значки, які були зроблені за макетом календаря, але з грайливим слоганом: „Хапайся за культуру!”. Може завдяки гумору ми, нарешті, зрозуміємо, що духовність людини головніша за створені нею матеріальні блага і, одночасно, розвиток культури дасть змогу ці матеріальні блага помножити.

Беручи участь у проекті, ми прагнемо відкрити серце Мелітополя для всіх, хто шукає національне коріння своїх родин, свого краю; подарувати нові враження і можливість познайомитися з містом черешні, меду, сонця і багатьох національних культур.

Інформація надана начальником відділу у справах сім'ї та молоді І.Ф. Донець

< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2020