Інформація
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (6192) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (06192) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Мінько Сергій Анатолійович
Відбулась I науково-культурна акція: «Квадратура трикутника в творчості Івана Франка»

 

 15.03.2017 у Мелітопольському міському краєзнавчому музеї було організовано  I  науково-культурну акцію «Квадратура трикутника в творчості Івана Франка» з метою вшанування пам’яті видатного українського письменника та поцінування його спадщини. Захід був спрямований на науковий огляд головних літературних тенденцій у творчій спадщині митця, зокрема на прикладі його праці «Одвертий лист до галицької української молодежі». Учасниками заходу стали учні старших класів та викладачі ліцею «Творчість».

Під час зустрічі увагу аудиторії було спрямовано на рецепцію цитати з обраної праці: «Здобувайте знання, теоретичне й практичне, гартуйте свою волю, виробляйте себе на серйозних, свідомих і статечних мужів, повних любові до свого народу і здібних виявляти ту любов не потоками шумних фраз, а невтомною, тихою працею. Таких мужів потребує кожда нація і кожда історична доба, а вдвоє сильніше буде їх потребувати велика історична доба, коли всій нашій Україні у її історичнім житті всміхнеться повна горожанська і політична свобода…», жваве обговорення якої дозволило простежити ідейно-художній зміст, літературну специфіку та головну мету, що закладені у підвалини його праці «Одвертий лист до галицької української молодежі».

З метою кращого осмислення літературних явищ у роботі «Одвертий лист до галицької української молодежі» було використано мультимедійну презентацію, на основі якої, шляхом асоціацій, було побудовано схематичне зображення світоглядних засад І. Франка. Ще один елемент у роботі з аудиторією - завдання з картками, які пожвавили обговорення літературних явищ у роботі «Одвертий лист до галицької української молодежі» на фінальному етапі даної зустрічі.

У ході наукових досліджень було з’ясовано літературні кодування, світофілософію письменника, що втілюють «квадратуру трикутника» у літературній спадщині І. Франка, що стосуються феномену навчального процесу та становлення людини: синкретизм теоретичного та практичного, діахронічних та синхронічних знань, що ми здобуваємо в процесі навчання, питання амбівалентності розвитку людини та її становлення до рівня «мужа». Звернуто увагу на той факт, що під призмою «мужа» своєї країни І. Франко розглядав досвідчену, інтелектуально розвинуту, духовно сильну особистість, таку, що може бути фундатором, новатором, яка при сприятливих «горожанських та політичних умовах», як зазначає сам автор у вислові, здатен змінити історичний розвиток України.

Багатогранність творчості І. Франка не втрачає свою актуальність, оскільки багато аспектів ще не досліджено та потребують уваги. Вони функціонують на рівні підтексту, а тому це справжня «квадратура трикутника», те нерозкрите, що є вагомим для кожного українця.

Захід підготувала та провела молодший науковий співробітник Наталя Василенко.

< Пред.   След. >
Мелітопольська міська рада © 2005-2018