Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

З виконкому на службу до окупантів: екс-чиновник з Мелітополя працювала на "МОЗ" ворога і допомагала пораненим загарбникам

0
25

Комунарський районний суд Запоріжжя виніс вирок колишній співробітниці Мелітопольського міськвиконкому Світлані Соломенній, яка перейшла на бік окупантів і сприяла російським військовим.

За колабораційну діяльність їй призначено 8 років позбавлення волі з повною конфіскацією майна.

Світлана Солом'яна. фото із соцмережі.

Перейшла до ворога і відразу взялася за «націоналізацію»

До повномасштабного вторгнення Світлана Соломна 1964 р.н. очолювала юридичну службу в Мелітопольській мерії, раніше працювала юристом в КП «Жилмассив». Любов до теплих місць простежується в історії декларацій, які чиновниця щорічно подавала українській державі.

Вона не змінила себе і з початком повномасштабної війни. Після окупації міста Соломенна добровільно погодилася співпрацювати з окупаційною адміністрацією, зайнявши посаду в так званому «Міністерстві охорони здоров'я».

З перших днів на новій посаді вона організувала інвентаризацію медичного майна в Мелітополі, а потім підписала документи про його підготовку до націоналізації — фактично передачу у власність російських загарбників.

Медична система — на службу армії РФ

Згідно з матеріалами кримінальної справи, Світлана Соломенна та її спільниці з «департаменту охорони здоров'я» переобладнали лікарні під військові госпіталі для лікування російських військовослужбовців, поранених на півдні України.

За вказівкою окупаційної адміністрації вони організували постачання медикаментів, обладнання та автомобілів з місцевих медичних закладів в інтересах російської армії. Фактично, медицина в окупованому місті була перетворена на логістичну платформу для армії РФ.

У серпні 2023 року Служба безпеки України повідомила Соломенній про підозру за ч. 5 ст. 111-1 КК України — колабораційна діяльність, вчинена особою, яка раніше обіймала державну посаду.

На судовому процесі виступили свідки, які особисто знали підсудну і підтвердили її активну співпрацю з окупантами.

Соломенна також відома своєю тривалою роботою у складі територіальної виборчої комісії, що, на думку слідства, вказує на її можливу роль в організації псевдо-референдуму, проведеного російською владою в Мелітополі.

Вирок суду і арешт майна

Суд визнав Світлану Соломенну винною в колабораційній діяльності і засудив її до 8 років позбавлення волі з повною конфіскацією майна. Під арешт потрапили:

  • дві квартири,
  • кілька земельних ділянок,
  • два автомобілі.

Крім того, їй заборонено обіймати посади в органах влади строком на 15 років. На даний момент Соломенна оголошена в розшук, оскільки переховується від українського правосуддя.

Також за темою

«Я зберу валізу і поїду додому»: куди вступають випускники Мелітопольських шкілЧитати далі

«Я зберу валізу і поїду додому»: куди вступають ...

Журналісти запитали випускників 11 класів, ким ті мріють стати, де планують навчатися і чи пов’язують своє майбутнє з Мелітополем.
У Мелітополі окупанти влаштували судилище над чоловіком за коментар у соцмережіЧитати далі

У Мелітополі окупанти влаштували судилище над чоловіком за к...

В окупованому Мелітополі росіяни починають судовий процес над місцевим жителем за залишений в інтернеті коментар.
Випускний із душею Мелітополя: як учні з окупованого міста святкували у ЗапоріжжіЧитати далі

Випускний із душею Мелітополя: як учні з окупованого міста с...

На стрічках випускників — герб і слово “незламні”. У серцях — Мелітополь. У руках — дипломи, квіти вчителям і телефони, ...