Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

В окупованому Мелітополі дитсадківців одягли у військову форму: як дітей перетворюють на інструмент пропаганди війни

0
26

В окупованому Мелітополі російська влада продовжує нав'язувати свою ідеологію з самого раннього віку, перетворюючи навіть дитячі садки на майданчики для мілітаристської пропаганди.

Днями в одному з дитсадків міста відбулася показова акція: малюків одягли у військову форму, пілотки і змусили брати участь у заході, присвяченому так званій "Алеї пам'яті" і "80-річчю Великої Перемоги".

Діти - частина пропагандистського шоу

Місцем для меморіальної експозиції окупанти обрали Костянтинівський дитячий садочок, що самі ж і пояснили: "це символізує спадкоємність поколінь, виховання патріотизму та моральності". По суті, малечу втягують у чужу для неї мілітаристську риторику, формуючи в неї змалечку лояльність до російської влади та викривлену картину історії.

Організатори заходу зібрали біографічні дані родичів вихованців, які брали участь у Другій світовій війні, і на їхній основі створили "Алею пам'яті". Подібні акції відбуваються по всій Росії та на окупованих територіях, де дітей масово вбирають у військову форму і проводять паради, щоб створити "живі монументи" радянському минулому.

Батьків змушують купувати військову форму

Особливий цинізм ситуації в тому, що батьків змушують купувати або шити військову форму для малюків. У місцевих пабліках з'являються оголошення про купівлю або оренду дитячої військової атрибутики, а магазини на окупованих територіях напередодні "Дня перемоги" масово завозять пілотки, кашкети та інші елементи військового гардероба для дітей.

Таким чином, замість безтурботного дитинства малечі в Мелітополі нав'язують участь у «побєдобєсіі». Батьки змушені витрачати гроші на військову форму, а діти - брати участь у заходах, які формують у них хибну ідентичність. Усе це - частина стратегії Кремля щодо закріплення контролю над окупованими територіями та виховання лояльного населення.

Активісти руху "Жовта Стрічка" повідомляють, що дистриб'ютори такої продукції цілеспрямовано обходять магазини, вимагаючи, щоб військова атрибутика була в наявності: "Неважливо, що ви це не продасте, але зробити внесок у загальний дух ви маєте". Це прямий тиск на бізнес і батьків, яких змушують долучатися до пропагандистських акцій.

Мілітаризація дитинства - частина політики "асиміляції"

Такі заходи - не випадковість, а частина системної політики Росії з асиміляції та "деукраїнізації" окупованих територій. Як зазначають аналітики, Кремль вкладає величезні кошти у створення "картинки" лояльності та виховання нового покоління вже "російських громадян". Для цього завозять педагогів і працівників культури з Росії, впроваджують російські освітні стандарти, а в школах і дитсадках проводять регулярні мілітаристські свята.

Таким чином, замість безтурботного дитинства малюкам у Мелітополі нав'язують участь у "победобесии". Батьки змушені витрачати гроші на військову форму, а діти – брати участь у заходах, які формують у них хибну ідентичність. Все це – частина стратегії Кремля щодо закріплення контролю над окупованими територіями та виховання лояльного населення.

Також за темою

Реваншизм та культ особистості: у тимчасово окупованому Мелітополі росіяни встановили пам'ятник СталінуЧитати далі

Реваншизм та культ особистості: у тимчасово окупованому Мелі...

На Алеї Слави біля площі Перемоги в окупованому Мелітополі з'явився новий монумент - погруддя Йосипу Сталіну, диктатору, на чиїх руках кров мільй...
Племінниця Балицького отримала вирок - як покарали "рупор Кремля" у МелітополіЧитати далі

Племінниця Балицького отримала вирок - як покарали "руп...

Комунарський районний суд ухвалив вирок племінниці гауляйтера Мелітополя Євгена Балицького, його особистій помічниці, яка обіймає посаду голови прес-с...
Як невдалий СБУшник повернувся в окупований Мелітополь і відкрив бізнес під крилом БалицькогоЧитати далі

Як невдалий СБУшник повернувся в окупований Мелітополь і від...

Поки одні мелітопольці проливають кров за свободу своєї країни, інші отримують вигоду з трагедії та окупації рідного міста. Історія Віталія Шатохіна -...