Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Як невдалий СБУшник повернувся в окупований Мелітополь і відкрив бізнес під крилом Балицького

0
28

Поки одні мелітопольці проливають кров за свободу своєї країни, інші отримують вигоду з трагедії та окупації рідного міста. Історія Віталія Шатохіна - яскравий приклад того, як можна зрадити присягу, професію та Батьківщину заради власної вигоди.

Будучи курсантом престижного українського вишу й мріючи стати правоохоронцем, він без вагань пішов на службу до окупантів, отримав російський паспорт і відкрив бізнес під протекцією псевдогубернатора Балицького. Але дивуватися такому вибору не доводиться: виховання починається з родини, а батько Віталія - Олександр Шатохін - давно відомий як один із найактивніших колаборантів Мелітополя і вже отримав свій вирок від українського правосуддя.

Не залишилася без уваги й діяльність Шатохіна-молодшого. Комунарський районний суд виніс вирок Віталію Шатохіну, колишньому курсанту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, за колабораціонізм - 13 років позбавлення волі.

Як усе починалося: контракт із СБУ та повернення в окупацію

Згідно з матеріалами судового реєстру, у 2019 році Віталія Шатохіна було прийнято на військову службу (навчання) до Інституту підготовки юридичних кадрів СБУ Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. З ним було укладено контракт про проходження військової служби, він отримав звання «солдат» і був забезпечений усім необхідним для навчання.

Після початку повномасштабного вторгнення та окупації Мелітополя інститут евакуювали з Харкова, а заняття для курсантів перевели у дистанційний формат. Незважаючи на це, Шатохін не повернувся на місце служби після відпустки, а залишився в окупованому місті.

Отримання російського громадянства та відкриття бізнесу

Згідно з матеріалами досудового розслідування, 24 серпня 2022 року Віталій Шатохін отримав громадянство РФ, а 18 квітня 2023 року зареєстрував у Єдиному реєстрі юридичних осіб РФ ТОВ «Алковіт» зі статутним капіталом 100 000 рублів і адресою реєстрації в Мелітополі. Шатохін став єдиним засновником і директором підприємства, діяльність якого пов’язана з виробництвом і продажем алкогольної продукції.

Сімейний бізнес під контролем окупаційної влади

Батько Віталія, Олександр Шатохін, одним із перших отримав російське громадянство та став директором захопленого окупантами мелітопольського заводу «Біол» - одного з найбільших українських виробників литого посуду з алюмінію та чавуну.

У листопаді 2022 року він публічно заявляв про плани розширення виробництва й запуску нових цехів, а також про найвищі зарплати в місті. Більше того, згідно з матеріалами справи, саме Олександр Шатохін звертався до окупаційної адміністрації з пропозицією постачати російській армії каструлі та сковорідки виробництва «Біол» і навіть передати 300 казанів «Турист» безкоштовно.

Раніше, алкогольний бізнес на окупованій частині Запорізької області контролює особисто так званий губернатор Євген Балицький. Діє він через підставних осіб, чим і пояснюється такий стрімкий кар’єрний ріст вчорашнього студента.

У жовтні 2023 року на заводі Балицького в Мелітополі відкрили лінію з виробництва горілки, що стало предметом широкої пропаганди серед окупаційних ЗМІ. Саме такі проекти, як виробництво алкоголю, стали символом «нової економіки» окупованого міста.

Слідство встановило, що Шатохін-молодший активно брав участь у господарській діяльності на тимчасово окупованій території, а його батько був не лише директором, а й публічною особою заводу «Біол», який співпрацював із російською армією. У відкритих джерелах зафіксовано інтерв’ю, відеорепортажі та публікації, де Олександр Шатохін розповідає про роботу підприємства й високі зарплати, а також про кооперацію з іншими промисловими об’єктами регіону.

На відміну від батька, Віталій Шатохін публічною особою не є. Він не проявляє активності й у соцмережах.

Суд і вирок

Комунарський районний суд визнав Віталія Шатохіна винним у колабораціонізмі та призначив покарання - 13 років позбавлення волі. У матеріалах справи підкреслюється, що його дії завдали шкоди національній безпеці України і сприяли зміцненню окупаційного режиму в Мелітополі. Відбувати покарання він буде після затримання українськими правоохоронцями.

Також за темою

Реваншизм та культ особистості: у тимчасово окупованому Мелітополі росіяни встановили пам'ятник СталінуЧитати далі

Реваншизм та культ особистості: у тимчасово окупованому Мелі...

На Алеї Слави біля площі Перемоги в окупованому Мелітополі з'явився новий монумент - погруддя Йосипу Сталіну, диктатору, на чиїх руках кров мільй...
Племінниця Балицького отримала вирок - як покарали "рупор Кремля" у МелітополіЧитати далі

Племінниця Балицького отримала вирок - як покарали "руп...

Комунарський районний суд ухвалив вирок племінниці гауляйтера Мелітополя Євгена Балицького, його особистій помічниці, яка обіймає посаду голови прес-с...
В окупованому Мелітополі дитсадківців одягли у військову форму: як дітей перетворюють на інструмент пропаганди війниЧитати далі

В окупованому Мелітополі дитсадківців одягли у військову фор...

В окупованому Мелітополі російська влада продовжує нав'язувати свою ідеологію з самого раннього віку, перетворюючи навіть дитячі садки на майданч...