Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Ліки стають розкішшю: у Мелітополі стрімке зростання цін в аптеках і дефіцит ліків

0
12

У тимчасово окупованому Мелітополі за півроку ціна на ліки в аптеках зросла вдвічі.

Жителі дедалі частіше стикаються з нестачею якісних лікарських препаратів та неприйнятними цінами на ті, що залишились у продажу. Місцеві аптеки або пропонують виключно російські аналоги сумнівної якості, або взагалі не мають потрібних медикаментів.

В окупації ліки вартують як половина пенсії

Історії мешканців Мелітополя сьогодні це не просто особисті трагедії, а симптом масштабної проблеми, яку принесла окупація. 

“Брала восени минулого року афлутоп - препарат від артрозу й артриту. Коштував він 4500 рублів. За моєї пенсії в 12 500 рублів - це я вам скажу розкіш. А цього року прийшла по нього в аптеку, а мене приголомшили новою ціною - 6500 рублів.  Та ще й рекомендують - російський не беріть, беріть білоруський. Велика різниця в якості. Але в аптеках зараз білоруського немає, дізнавалася. Тільки російського виробництва”, - розповідає РІА-Південь мешканка окупованого Мелітополя.

В основному тому, що ціни на товар змінюються щодня і у всіх аптеках одні й ті самі ліки можуть коштувати по-різному. Ба більше, провізори ніколи не дають чеки.

“Лікар прописав фізіотенз від тиску. Півроку тому купувала по 591 руб за упаковку. А вчора пішла в аптеку одну, другу, а ліки ці вже коштують 1090. Рівно вдвічі подорожчали. А без них ніяк не вижити”, - розповідає правду життя в окупації журналістам РІА Південь ще одна мешканка Мелітополя.

Окрім цього, у Росії, як і на ТОТ, нестача інсуліну, антибіотиків і протипухлинних препаратів. Це пов’язано з тим, що більшість цих препаратів були імпортовані, а через санкції цей процес погіршується і зовсім зникає. Хоч росіяни і намагаються виробляти власний продукт, з коментарів місцевих бачимо, яка насправді довіра до російських аналогів.

У мелітопольських селах ситуація гірша, ніж у місті. Там життєво важливі препарати, як інсулін, не можна отримати за рецептом у районній аптеці, а лише їхати в місто, що для тяжкохворих людей стає непосильним випробуванням.

Імпортозаміщення - не вихід, а початок колапсу

Основний чинник, який спричинив “аптечну кризу” стали зміни в російській фармацевтичній політиці. Дефіцит поширюється на території всієї Росії, а на тимчасово окупованих територіях відчувається особливо гостро. Такі наслідки приходу “великой России” - російські ліки мають сумнівну якість, а імпортні, навіть, білоруські, в дефіциті.  Мелітопольці навіть дають оголошення в місцевих телеграм-чатах, що готові купити прострочені препарати, а у групах люди продають ліки українських виробників.

Запроваджене наприкінці 2024 року у РФ правило “другий зайвий” означає, що в разі наявності російського аналога імпортний препарат просто не закуповується державою. Формально це виглядає як підтримка місцевого виробника. Насправді ж, це стимулювання монополій та виштовхування якісних препаратів з ринку.

Згідно з аналізом фармацевтичного агентства DSM Group, який подає російське медіа, більшість російських фармвиробників використовують імпортні субстанції. І навіть коли ліки виготовляються в РФ, їх основа часто походить з Китаю, Індії чи країн ЄС. Відтак, будь-який збій у логістиці або санкційне обмеження автоматично впливає на виробництво.

Які справжні наслідки “аптечного колапсу” для мелітопольців

Так як російські аналоги не мають на ринку реальної конкуренції, це дозволяє безконтрольно підвищувати ціни в аптеках, що на собі вже гостро помічають місцеві. Про якість препаратів не слід й говорити - якщо навіть фахівці в аптеках рекомендують уникати російських препаратів через низьку ефективність або побічні ефекти.

А для пенсіонерів чи людей з хронічними захворюваннями відсутність ліків - питання життя і смерті. Погана якість у ліків може не лише не вилікувати хворобу, а зробити ще гірше, а відповідальність за це ніхто, звісно ж, не несе.

Втім, не краща ситуація в Мелітополі і з медичною технікою: в лікарнях не вистачає УЗД, ШВЛ, КТ і МРТ. А навіть якщо це обладнання і є, то купити запчастини до нього через санкції неможливо.

Гострою проблемою у мелітопольських лікарнях залишаєіься нестачає лікарів. Люди, яким потрібно терміново потрапити на прийом, можуть чекати запису місяцями.

Також за темою

Для викрадених мелітопольців прокурор запросив до 16 років колонії: що відомо про справу заручників окупантівЧитати далі

Для викрадених мелітопольців прокурор запросив до 16 років к...

У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону завершилися дебати в резонансній справі п'ятьох мешканців Мелітополя, яких окупаційна вла...
Мелітопольці прибирають Запоріжжя: як переселенці згуртувались у Чистий четверЧитати далі

Мелітопольці прибирають Запоріжжя: як переселенці згуртували...

У чистий четвер жителі громад Мелітопольського району, для яких Запоріжжя стало тимчасовою домівкою, вийшли на суботник.
Експроректору ВНЗ із мелітопольської династії колаборантів повідомили про підозруЧитати далі

Експроректору ВНЗ із мелітопольської династії колаборантів п...

У Мелітополі колишня проректорка місцевого університету Людмила Москальова заочно отримала підозру за співпрацю з окупаційним режимом.