Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Мелітопольська суддя, яка підтримала російську агресію, пожертвувала 500 тисяч гривень на ЗСУ

2
34

Колишня суддя Якимівського суду Мелітопольського району переїхала після початку повномасштабного вторгнення на Черкащину. Але душею вона залишалася в окупації.

Після евакуації уродженка Мелітополя Світлана Федорець обійняла посаду судді Звенигородського районного суду Черкаської області. Але це не заважало їй виправдовувати російську агресію і навіть відвідувати рідню в захопленій ворогом Якимівці.

Така любов до «русского мира» не залишилася непоміченою і невдовзі Світлана Федорець отримала підозру за ст. 463-2 КК України (Виправдання, визнання правомірним, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).  Днями в Черкаському районному суді відбулося оголошення вироку в резонансній справі.

Слідством було встановлено, що Федорець систематично висловлювала підтримку окупації Криму та Мелітополя, виправдовувала воєнні злочини російської армії, і називала захоплені українські території «звільненими». При цьому, за даними СБУ, вона стверджувала, що українська армія нібито «використовує мирних жителів як живий щит», а ЗСУ винні в руйнуваннях у Маріуполі та інших містах.

За це жінку усунули з посади та заарештували, але потім випустили під заставу.

Заперечувала агресію, вихваляла «російське законодавство»

СБУ задокументувала десятки розмов, у яких суддя не приховувала своїх проросійських поглядів. Ці розмови велися здебільшого в неформальній обстановці - в автомобілі та на приватних зустрічах, але, на думку слідства, такі висловлювання посадовця несуть високу суспільну небезпеку.

Під час судового засідання було допитано свідка, з яким обвинувачена вела неодноразові розмови. Він підтвердив, що в їхньому спілкуванні Федорець послідовно виправдовувала дії РФ, заперечувала окупацію, говорила, що «Крим - це Росія», а «українська армія кидає гранати в підвали, тому що люди там розмовляють російською».

Свідок розповів, що обговорення війни та дій РФ велося в тоні, який свідчить про стійку антиукраїнську позицію судді, без критичного аналізу або сумнівів. За його словами, Федорець розглядала події в Україні через призму кремлівських наративів.

Особлива увага у справі приділялася виправданню ракетних ударів РФ по житлових кварталах України. Зокрема, вона трактувала удари по Дніпру та інших містах як «вимушені заходи» та «економію високоточних ракет».

Федорець заперечувала факт викрадення дітей з окупованих територій, називала війну РФ проти України «мотивованим кроком».

Пожертвувала 500 тисяч гривень на ЗСУ, щоб домогтися пом'якшення

Під час слідства і судового розгляду Федорець змінила позицію і визнала провину повністю, пояснивши свої висловлювання емоційним станом і професійною деформацією.

Підсудна стверджувала, що не пам'ятає деталі розмов, які були зафіксовані спецслужбами, і що її думка була особистою, не призначеною для широкого розголосу. Вона просила суд суворо не карати, посилаючись на важкий емоційний стан і статус переселенки.

Я багато чого пережила. Ці розмови велися в неформальній обстановці, з подругою. Це не були публічні висловлювання, і вони не мали реальних наслідків. Я не підтримую агресію Росії і каюся у своїх висловлюваннях", - сказала вона в суді.

Федорець підкреслила, що ніхто не змушував її робити такі заяви, це була її особиста позиція на той момент. Як доказ каяття вона добровільно перерахувала 500 тисяч гривень на рахунок ВСУ, що суд врахував як пом'якшувальну обставину.

Вирок суд та інші наслідки

Суд визнав Світлану Федорець винною за ч. 3 ст. 436-2 КК України і призначив їй покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, але з випробувальним терміном на 1 рік, згідно зі ст. 75 КК України. Також їй заборонено обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на 3 роки.

Конфіскацію майна застосовано не було. Суд врахував добровільне пожертвування на ЗСУ, визнання провини, каяття та інші обставини.

До слова, вже під час роботи на Черкащині, Федорець виїжджала на окуповану територію. Там залишилася практично вся її сім'я: чоловік, донька, син, мати та інші родичі. Зокрема, з 18 грудня 2022-го по 19 січня 2023-го жінка була в Якимівці та навіть зустрічала новий рік у Криму. Чи отримала вона російський паспорт невідомо, але ймовірність цього досить висока.

Після завершення судового розгляду, ніщо не може завадити Федорець виїхати знову на окуповану територію і жити там, уже не приховуючи своїх поглядів. Єдина проблема - великий донат на ЗСУ, який суддя зробила під час слідства. Як відомо, росіяни дають величезні терміни за набагато менші пожертви.

Також за темою

Мелітопольці прибирають Запоріжжя: як переселенці згуртувались у Чистий четверЧитати далі

Мелітопольці прибирають Запоріжжя: як переселенці згуртували...

У чистий четвер жителі громад Мелітопольського району, для яких Запоріжжя стало тимчасовою домівкою, вийшли на суботник.
Експроректору ВНЗ із мелітопольської династії колаборантів повідомили про підозруЧитати далі

Експроректору ВНЗ із мелітопольської династії колаборантів п...

У Мелітополі колишня проректорка місцевого університету Людмила Москальова заочно отримала підозру за співпрацю з окупаційним режимом.
Шлях мелітопольського колаборанта: від червоного прапора та гуманітарного бізнесу до судового вирокуЧитати далі

Шлях мелітопольського колаборанта: від червоного прапора та ...

Тарас Генов, колишній депутат Мелітопольської міської ради та самопроголошений лідер комуністів, став яскравим прикладом того, як можна перетворити ід...