Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Державна зрада за "рублі": до суду направлено справу колаборантки з Мелітополя

1
37

Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування стосовно колишньої співробітниці Старо-Бердянського лісництва, яка після окупації добровільно перейшла на бік ворога.

Обвинувальний акт щодо Мірошниченко Олени Вікторівни, 1965 року народження, мешканки села Соснівка, уже скеровано до суду. Жінці інкримінують державну зраду (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України), що передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Згідно з матеріалами слідства, після захоплення Мелітопольського району в березні 2022 року Мірошниченко добровільно погодилася співпрацювати з російськими окупантами. Вона обійняла посаду «лісничого» в так званому «Мелітопольському лісовому господарстві», створеному на базі захопленого ДП «Мелітопольський лісгосп». Для неї це стало підвищенням - до війни жінка виконувала обов'язки помічника лісничого.

Мірошниченко загалом мала близько 40 років стажу роботи, що не завадило їй без вагань зрадити Батьківщину. Більше того, жінка схилила до співпраці з ворогом та власного сина Євгена, який разом із матір'ю зараз працює у створеному окупантами підприємстві.

Фігурантка не тільки увійшла до складу штабу колабораційного «підприємства», а й регулярно виконувала розпорядження окупаційної адміністрації, що підпорядковується структурам країни-агресора. За свою «роботу» вона отримувала заробітну плату в російських рублях.

За даними слідства, Мірошниченко причетна до постачання деревини для потреб російських військових, які використовували її для зведення інженерних укріплень у Мелітопольському районі.

Колаборація окремих осіб з окупаційною владою супроводжувалася масштабним розграбуванням майна лісгоспу, що не залишилося поза увагою українських правоохоронців.

Після початку окупації, 24 березня 2022 року, ексдиректор ДП «Мелітопольський лісгосп» Мирослав Полуліх самовільно пішов з посади та представив «нового директора» - уродженця Соснівки Олексія Ільницького.

Ільницький, у минулому лісник і директор Кам'янко-Дніпровського лісгоспу, а потім підприємець, захопив керівництво без жодних законних підстав - призначення відбулося в обхід Держагентства лісових ресурсів України, єдиного органу, уповноваженого на такі дії.

Як повідомляють співробітники підприємства, новий самозваний директор не гаяв часу дарма - зі сховищ лісгоспу було виведено 13 тонн пшениці та 110 тонн насіння соняшнику, жодної копійки від продажу яких не надійшло в касу.

Усі махінації, за твердженням джерел РІА Південь, Ільницький здійснював спільно з пенсіонеркою-бухгалтером Людмилою Москаленко з селища Мирний. За це їм було оголошено підозру в державній зраді.

Крім того, двох колишніх працівників лісгоспу - батька і сина, прізвища яких поки що невідомі, також було викрито у співпраці з окупантами. Вони добровільно перейшли на бік загарбників і отримали посади у фейковій структурі. Старший обіймав посаду головного інженера лісництва та агітував колишніх колег до співпраці з ворогом.

За інформацією СБУ, вони налагодили контроль над українськими лісовими ресурсами в інтересах Російської Федерації та отримували оплату в рублях.

Мірошниченко та її спільникам загрожують солідні тюремні терміни. Процесуальне керівництво розслідуванням здійснює Запорізька обласна прокуратура. Очікується, що судовий розгляд розпочнеться найближчим часом.

Також за темою

Шлях мелітопольського колаборанта: від червоного прапора та гуманітарного бізнесу до судового вирокуЧитати далі

Шлях мелітопольського колаборанта: від червоного прапора та ...

Тарас Генов, колишній депутат Мелітопольської міської ради та самопроголошений лідер комуністів, став яскравим прикладом того, як можна перетворити ід...
Крадуть навіть залишки товару в магазинах - окупаційна влада в Мелітополі продовжує націоналізувати майно - список вилученогоЧитати далі

Крадуть навіть залишки товару в магазинах - окупаційна влада...

Так званий уряд Запорізької області продовжує інформувати українців про те, яке майно визнано «безхазяйним». У Мелітополі експропріюють на...
У Мелітополі судили молодика за коментар у соцмережі, залишений у 2022 роціЧитати далі

У Мелітополі судили молодика за коментар у соцмережі, залише...

21-річний житель села Костянтинівка Мелітопольського району став фігурантом кримінальної справи, сфабрикованої окупантами.