
Приклад справжньої соціальної згуртованості продемонстрували мешканці одного з Харківських ЖК разом із переселенцями з Мелітополя. Об'єднала людей одна біда.
Атака шахедами
Той трагічний вечір 26 березня харків'яни згадують і досі. Ворог атакував місто 12 шахедами. Від вибухів постраждали житлові будинки, одне з цивільних підприємств, ринок, повністю знищено котельню ЖК, розташованого в Київському районі міста. Вона забезпечувала теплом 4000 жителів багатоповерхівок.
В одному з пошкоджених будинків мешкає і мелітопольський журналіст РІА Південь.
- Летіли шахеди один за одним. Після першого вибуху будинок захитався і посипалося скло. Люди стали спускатися на перший поверх. У нашій квартирі на 9 поверсі впали балконна рама і двері. Один вибух за іншим. Потім найпотужніший. Шахед прилетів у котельню ЖК і почалася пожежа. Біля останнього під'їзду утворилася глибока вирва, - згадує колега, яка, незважаючи на небезпеку, продовжувала робити свою роботу та інформувати читачів ТГ каналу РІА Південь про те, що відбувається.
Зруйнованій під'їзд багатоповерхівки ЖК у Кієвському районі в наслідок вибуху шахеда
Того вечора від обстрілів шахедами в Харкові постраждали 8 мирних жителів. Уже наступного дня жителі ЖК дізналися про те, що жертв і руйнувань могло бути значно більше. Допомогли грамотні та оперативні дії оператора котельні Сергія Ковальського. Пенсіонер вчасно відключив газ і тим самим запобіг потужному вибуху і врятував життя багатьом у ЖК.
Сергій Іванович навіть після вибуху не покинув свій пост і відпрацював зміну до ранку. На жаль, його власне авто повністю згоріло.
- Мене врятувало те, що я перебував у тому приміщенні, де з боку вибуху дві стіни. Передні стіни котельні не витримали. Якби я перебував у залі, я б загинув. Різко згасло світло, удар. Лопнула труба і на мене полилася холодна вода холодна. Я не розгубився, оцінив обстановку і вийшов із приміщення, - розповідає оператор котельні.
Як вдалося з'ясувати журналісту , Сергій Іванович переселенець. 3 роки тому він втратив будинок у прикордонному селі Гоптівка Харківської області. А тепер позбувся й автомобіля.
Автомобіль вскладчину
Жителі ЖК у своєму будинковому чаті вирішили віддячити своєму рятівнику. Одна з учасниць чату - переселенка з Мелітополя Ася (Асмік) Багдасарян відкрила рахунок зі збору коштів на допомогу переселенцю.
- Я поспілкувалася з ним. Зараз йому є де жити. У Гоптівці в нього була пасіка і він дуже сумує за нею. Я як ніхто інший розумію його і як це залишитися без житла. У мене тато одного віку з ними ми теж позбулися житла, яке залишилося в Мелітополі. У такому віці, як у них залишитися без дому, це дуже важко морально, не кажучи вже про фінансову складову, - каже Ася.
Спільними зусиллями харків'янам разом із мелітопольськими переселенцями вдалося зібрати на картку 380 000 грн. Долучиились до збору і підписники ТГ-каналу РІА Південь, де двічі публікувався збір.
Оператора котельні жителі ЖК тепер називають своїм ангелом охоронцем. Новину про зібрану суму вони повідомили Сергію Івановичу, вручивши йому букет.
- У мене серце не витримає. Я не знаю, як вам віддячити, - говорив зі сльозами на очах Сергій Іванович.
- Це ми вам вдячні. У нас у чаті були пропозиції різні. Хтось пропонував купити вам заміський будиночок на цю суму. Деякі мешканці ЖК пропонували за мінімальною вартістю здавати вам тут квартиру. Інші запропонували автомобіль. Усе, що вам потрібно буде, ви відразу набирайте, - пропонували жителі житлового комплексу своєму рятінвику.
У бесіді з'ясувалося, що Сергій Іванович втратив ще й свій телефон - його залилл водою з труби, що лопнула внаслідок вибуху.
Разом з автомобілем, мешканці ЖК пообіцяли купити і телефон.Пенсіонер розчулився до сліз і на знак подяки пообіцяв привести своїм благодійникам 10 кг меду, які залишилися з власної пасіки.
Ділимось також відематеріалом наших коллег з Харкова Status Quo про дружній ЖК і збір ддопомоги оператору котельні Сергію Івановичу.
Буквально сьогодні наша редакція дізналась про те, що Сергію Івановичу від міста подарували автомобіль марки CHERY. Згуртованість громади стала прикладом і для міської влади. А за зібрані жителями ЖК гроші пенсіонер вирішив купити собі житло. Тепер у переселенця буде своя оселя і нова машина.