Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

«Немає кращого часу, ніж сьогодні» - переселенець з Мелітопольщини відкрив у Запоріжжі кав’ярню

0
66

Це успішна історія може стати прикладом для багатьох переселенців, які виїхали з Мелітополя і ще не знайшли себе. Максим Бондарєв у свої 27 років почав власний бізнес у прифронтовому Запоріжжі задопомогою хабу "Саме тут". 

 

Втілення мрії попри війну

Наша розмова з Максимом почалась з ковтка дуже смачної кави, якою знімальну групу ТРК-Мелітополь пригостила бариста кав’ярні наших земляків з оригінальною назвою «КаваЇ». 

Багато хто з запоріжців виїхав з обласного центру, розташованого за 30 км від лінії фронту, який обстрілюється ракетами, КАБами, дронами.

А переселенець з села Степанівка друга Мелітополського району впевнений, що нема кращого часу, щоб почати бізнес. Максим зізнається, що мріяв відкрити кав’ярню в Мелітополі. Але почалась повномасштабна і мрію довелось відкласти.

- Я декілька років пропрацював у сфері обслуговування, був баристою. Завжди хотів відкрити кав’ярню, бо каву п’ють всі, це по-перше. А по-друге, хотів мати щось своє. Кав’ярня – це перший власний бізнес.

А стосовно того, що не на часі, скажу так - немає кращого часу ніж сьогодні почати бізнес. Страшно завжди, але їхати і бігти мені нікуди. У Запоріжжі я навчався і люблю це місто і  Україну, і буду тут залишатися до останнього, - каже Максим.

Пригадує Максим, як починав працювати.

- Працював спочатку сам. Це вже зараз маю двох помічниць. А тоді починав один. Приходив о 5 ранку на роботу. Відчиняв і чекав на інтернів медінституту, які йшли на роботу. Військвих пригощав кавою безкоштовно. Пам’ятаю, що в перший день моєї роботи Запоріжжя обстріляли. І прильот був недалеко від торгівельної точки. Отакий був початок бізнесу, - пригадує підприємець.

 

Грант у допомогу

Власних коштів бізнесмену не вистачало на відкриття кав’ярні. Максиму допомогли Мелітопольська громада - хаб "Саме тут" і Запорізькій обласний центр зайнятості. За власні кошти чоловік придбав кіоск на колесах, орендував земельну ділянку, замовив рекламний банер, виростив газон, за яким доглядає.  Грантові кошти витратив на обладнання, сировину та брендований посуд.

- Про грант дізнався у гуманітарному хабі - відкритому просторі "Саме тут". Я отримав від держави 250 тисяч гривень на те, щоб зміг винайняти 2-х співробітників. У мене працюють два бариста, а я їм допомагаю. Завдяки тому, що я отримав грант, я закупив сировину, кавову машину, зробив ремонт.

Але більшу частину купив сам за гроші, які збирав до цього. Своїх тисяч 400 грн вже вклав. Хотілося, щоб усі знали, що ми в Україні працюємо. Запоріжжя - це прифронтове місто і тут дуже страшно, немає людей, усі виїжджають. А ми залишаємося тут і будемо розбудовувати бізнес і піднімати нашу країну. Ми тут працюємо хоча страшно, - зізнається Максим.

 

Обов’язково повернусь додому

Повномасштабна війна застала Максима у Запоріжжі. Він вирішив повернутись додому у Степанівку другу, де жили його батьки.

- Тато аграрним бізнесом займався. Я побув дома тиждень і вирішив повернутись у Запоріжжя тому, що там було страшно і ніхто не знає що буде завтра. А тут я перебуваю в Україні на своїй землі. Тут є розуміння, що буде завтра, і є куди рости і розвиватися.

Там залишилася рідна моя людина - мама. Спочатку не було зв'язку. Зараз є інтернет. Але не український, тому спілкуємося тільки по месенджерах і не кожного дня можливість така є.

Ми тут працюємо і віримо, що зустрінемося. Сумую, звичайно, за мамою,  але дуже мені подобається скидати мамі фото і показувати, що бізнес працює, я живий і все добре, і що ми всі чекаємо, що в Мелітополь повернеться Україна і ми всі знову будемо разом.

Люблю свій дім і хочу повернутися додому і побачити український Крим і український Мелітополь. Я знаю, що цей час прийде, - каже Максим.

По поверненню додому Максим вже планує відкрити кав’ярню в Мелітополі.

 

СТАТИСТИКА

За даними Державної податкової служби, 5 тисяч суб’єктів господарювання виїхали з Запорізького регіону з початку повномасштабного вторгнення. Проте 516 підприємств навпаки перемістились у м. Запоріжжя з ТОТ та пріфронтових територій. Такий переміщений бізнес допомагає створювати нові робочі місця – близько семи тисяч було створено з початку повномасштабного вторгнення. За даними податкової на 1 жовтня 2024 року, з початком повномасштабного вторгнення в Запоріжжі створено 7000 нових робочих місць.

 

ОФІЦІЙНО

З початку 2025 року Запорізька обласна служба зайнятості допомогла знайти постійне місце роботи 100 внутрішньо переміщеним людям та ще 167 залучила  до виконання суспільно корисних робіт.

З початку року, за сприяння служби зайнятості, на Запоріжжі  24 людини з числа переміщених громадян проходять професійне навчання, 32 людини отримали ваучер для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації. 5 переселенців скористалися грантом від держави на відкриття власної справи.

Також за кожного працевлаштованого з числа ВПО держава виплачує роботодавцю компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати (з 1.04.2024 – 8 000 грн) впродовж 3 місяців, а за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю – впродовж 6 місяців. Цього року на Запоріжжі отримали вже 94 компенсації.

"Держава активно підтримує вимушених переселенців, допомагаючи їм знайти роботу, перекваліфікуватися або розпочати власний бізнес. Наше головне завдання – зробити так, аби кожний та кожна адаптувалися і реалізували свій потенціал у нових умовах.  Це сприяє не лише інтеграції ВПО у нові громади, але й загальному розвитку регіону," – зазначила директорка Запорізького обласного центру зайнятості Зінаїда Бойко.

Тож, якщо ви ВПО і шукаєте роботу, хочете отримати нову спеціальність або маєте бажання відкрити власний бізнес – звертайтесь до Contact-центру ЗОЦЗ 0800336728.

Також за темою

Ще четверо зрадників з Мелітопольщини отримали вирокЧитати далі

Ще четверо зрадників з Мелітопольщини отримали вирок

Український суд заочно ухвалив вироки ще чотирьом зрадникам, які добровільно стали на бік окупантів і обійняли посади в так званій «владі»...
Мати полоненого журналіста з Мелітополя звернулася до президента Казахстану з проханням обміняти синаЧитати далі

Мати полоненого журналіста з Мелітополя звернулася до презид...

Двадцятишестирічний Владислав Гершон з Мелітополя перебуває в російському полоні з серпня 2023 року.
«Це наше друге рідне місто». Що ВПО з Мелітополя хочуть сказати запоріжцям – опитуванняЧитати далі

«Це наше друге рідне місто». Що ВПО з Мелітополя...

Понад 222 тисячі ВПО прийняла Запорізька область. Серед них тисячі мелітопольців.