
Концерт до Дня добровольця організували у Запоріжжі за ініціативою Руху ветеранів Мелітопольщини. На ньому нагороджували відзнаками та пам’ятними подарунками мелітопольців та військових з інших населених пунктів, які проявили себе у бою.
Медаль «Берегиня» вручили також матерям та дружинам заглиблих воїнів.
Серед гостей – військові, їх родини, матері і дружини загиблих добровольців, працівники та переселенці з Мелітопольщини. Андрій Єрмоленко, майор, голова ГО «Рух ветеранів Мелітопольщини», розповідає, що вхід спеціально зробили вільним. За його словами, такі заходи потрібні в першу чергу цивільним людям, щоб вони бачили героїв та підтримували їх:
- Це потрібно для того, щоб наше населення бачило, що у нас є захисники, що вони добровільно пішли захищати Батьківщину. Що в нашій нації, нашого народу – є майбутнє. Військові ж бачать, що про них піклуються, їх бачать, їх нагороджують. Кожна громада прийняла програми щодо підтримки та відзначення військових, які боронять нашу державу.
В довоєнному житті – підприємці, спортсмени, вчителі, журналісти, студенти різних спеціальностей. Тисячі добровольців з Мелітополя стали на захист Батьківщини в 2014-му та 2022-му. На заході в Запоріжжі їх прославляли дитячими голосами.
На концерті виступали учні школи мистецтв «Віват Король». Діти обрали дорослі пісні про патріотичність, силу, незалежність. Що важливіше – серед військових вони обрали приклад для наслідування. Для Олександри Трофименко, 15-річної школярки, такий приклад – її дядько, який з 2014 року несе службу у лавах ДПСУ. На концерті дівчина у формі та з гітарою у руках виконала пісню «Лицарський хрест».
- Цю пісню я хочу присвятити всім воїнам, які наразі в полоні, які зниклі безвісті, яких вже з нами немає, які зараз боронять нашу державу. Кожен воїн – дуже мужній. Я завжди брала з них приклад.
Олександра і сама хоче стати військовослужбовицею. У школі займається військовою підготовкою – це вміння збирати і розбирати зброєю, управляти дронами, рукопашний бій. Після випуску планує вступати у військову академію.
- Хто крім нас? Ми повинні будувати майбутнє. Заради мене помирають люди, які мені близькі. Тому я думаю, потрібно це робити. Якщо не ми, то хто?
Андрій, доброволець з Мелітополя, розповідає, що цей захід важливий, щоб консолідувати суспільство та шукати однодумців:
- Зараз в суспільстві є певні коливання з приводу того хто де, що відбувається – війна або не війна для когось. То подібний захід дозволяє зрозуміти: є велика кількість людей, однодумців, які правильно розуміють, те що відбувається і не перекручують події та історію, яку ми маємо за ці 3 роки. Це дуже добре.