
Ще кілька мелітопольських зрадників, котрі пішли на службу до ворога, отримали вироки від українського правосуддя. Про це повидомляэ СБУ.
Серед них Оксана Матвієнко - колишня адміністраторка водно-спортивного комплексу Мелітополя. Вона була призначена на посаду начальника "відділу фінансово-господарських та державних закупівель" за особистої протекції так званого "голови ради міністрів військово-цивільної адміністрації Запорізької області" - Кольцова.
На цій "посаді" вона виконує завдання кремля щодо адаптації нормативно-правових актів відповідно до законодавства РФ у сфері нарахування тарифів на житлово-комунальні послуги, та розподілу бюджетних асигнувань на підтримку окупаційної влади.
Їй призначено покарання у вигляді 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади строком на 15 років із конфіскацією всього належного майна.
Крім того, СБУ повідомила про ще два вироки, які ухвалили мелітопольським колаборантам.
До 13 років позбавлення сободи засудили мешканця села Веселе Мелітопольського району Олега Молоканова, який раніше служив у поліції, але звільнився ще 2010 року.
Чоловік запропонував свої послуги окупантам та отримав посаду начальника фейкового «Веселівського відділення Головного управління МВС».
Молоканов дуже намагався вислужитись перед рашистами. Він виявляв проукраїнсько налаштованих громадян, влаштовував обшуки та допити, разом зі своїми колегами з-поміж таких же зрадників влаштовував репресії членам сімей учасників АТО та військовослужбовців.
Однак це йому не допомогло. Через два місяці Молоканова звільнили за пияцтво та невиконання поставлених завдань.
Після того, як окупанти вигнали Молоканова із «народної міліції», він пішов у депутати. Згідно з публікаціями в пропагандистських ЗМІ, він став перше скликання «Веселівської окружної Ради» від партії «Комуністична партія Росії».
Крім того, Хортицький районний суд Запоріжжя заочно засудив 40-річну Ніну Корягіну, мешканку селища Михайлівка під Мелітополем, на п'ять років позбавлення волі за співпрацю з окупантами. Жінку визнали винною у колабораційній діяльності, а також заборонили обіймати певні посади протягом 10 років.
Згідно з матеріалами суду, у серпні-листопаді 2022 року Корягіна добровільно погодилася очолити незаконне «Михайлівське управління соціального захисту», створене окупантами.
На своїй посаді вона:
- контролювала пропагандистські заходи, спрямовані на підтримку окупаційної влади;
- розпоряджалася майном та фінансами фейкового «соцзахисту»;
- підписувала документи як "керівник" незаконного органу.
На суді свідки підтвердили співпрацю Корягіної з окупантами. Один із них заявив, що бачив її публікації в соцмережах, де вона вітала мешканців зі святами від імені окупаційної адміністрації. У ході процесу звинувачення надало докази провини, у тому числі копії документів з її підписом.