
У Запорізькій області 177 000 пенсіонерів, які отримують виплати, живуть на тимчасово окупованій території, включно з Мелітополем.
СТАТИСТИКА
Всього в Запорізькій області близько 453 000 пенсіонерів
177 000 пенсіонерів живуть на окупованій території
Середній розмір пенсій 6071,45 грн.
94% пенсіонерів отримують виплати через банки, і лише 6% через Укрпошту.
В Мелітополі та на інших окупованих територіях Запорізької області Укрпошта не працює. І ті пенсіонери, які отримували виплати через пошту, або взагалі залишились без української пенсії, або в кращому випадку встигли перейти на банківську систему обслуговування.
- Пенсійний фонд нараховує їм пенсії і спрямовує на банківські установи. І тим самим ми вважаємо, що забезпечили виплату пенсій, - каже заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Сергій Кам’янченко. - Але якщо людина протягом року не здійснює банківських операцій, або не відвідує відділення банку і її не можна ідентифікувати як живу, то банк повідомляє про це ПФУ. А наша організація передає кошти на Укрпошту ( виключення окуповані території, та ті де Укрпошта не може фізично працювати). В такому разі нарахування сум припиняється до з’ясування обставин, - пояснює Сергій Кам’янченко.
Якщо пошта не змогла доставити пенсію за адресатом, сума повернеться у ПФУ. На наступний місяць пенсійний фонд знову проводе нарахування за цими сумами, які повернулись. І так відбувається протягом 6 місяців. Якщо півроку людина через Укрпошту не отримувала пенсію, ПФУ припиняє робити нарахування до з’ясування обставин що до особи.
- Що до всіх пенсіонерів, які знаходяться за кордоном і на території України, норма обов’язкового проходження ідентифікації кожного півроку ще не впроваджена. Цей механізм ще доопрацьовують. Тому до кінця року ніяких змін не буде, - уточнив Сергій Кам’янченко.
Жителям окупованих територій, або біженцям можна пройти ідентифікацію через портал пенсійного фонду шляхом відеоконференції.
Для цього на порталі можна записатися на відеоконференцію, вказавши дату та час, і шлях проходження (скайп, месенджери) після чого, буде проводитись співбесіда. Відеоконференцію проводять 9 управлінь ПФ в Україні. Запорізька область такі конференції не проводить. Це для неї роблять колеги з інших областей. За кордоном для біженців ідентифікацію проводить Консульство.
Як пройти ідентифікацію в Пенсійному фонді України 2024 через банк
Ідентифікація пенсіонерів ВПО в Україні здійснюється двома способами - з особистою присутністю і віддалено. Незалежно від обраного варіанту проводити такі маніпуляції потрібно кожні півроку.
Необхідні документи:
- • паспорт;
- • пенсійне посвідчення;
- • картку, на яку приходить пенсія.
За цією інструкцією відбувається ідентифікація пенсіонерів у ПриватБанку або Ощадбанку. Співробітник банку допоможе вам швидко виконати всі необхідні правила і знову отримувати виплати. Як пройти ідентифікацію через Дію Також є другий варіант - ідентифікація пенсіонерів через Дію, як зручний спосіб, не виходячи з дому, провести необхідну процедуру.
Для того щоб це зробити, для початку вам потрібно зайти на портал ПФУ, а потім слідувати інструкції:
- • у правому верхньому кутку натисніть кнопку "Вхід";
- • оберіть варіант входу через "Дія.Підпис" і натисніть "Отримати код для входу".
- • скануйте отриманий QR-код через камеру смартфона;
- • скопіюйте посилання; • вставте посилання в рядок пошукової системи та натисніть на нього;
- • відкрийте застосунок "Дія", підтвердіть запит на авторизацію;
- • пройдіть перевірку за фото;
- • натисніть "Далі" і введіть п'ятизначний код для "Дія.Підпис".
Вебпортал пенсійного фонду - переходьте тут.