
Команда ТРК-Мелітополь звернулася до омбудсмена Дмитра Лубінця з проханням внести до списків на обмін полонених мелітопольських журналістів.
У російських в'язницях перебуває понад 16 000 цивільних полонених. Такі дані навів на прес-конференції уповноважений ВР України з прав людини Дмитро Лубінець під час свого візиту до Запоріжжя.
- У напрямку обміну ми не раз комунікували з російською стороною. Ми організовували публічні заходи, щоб привернути увагу міжнародного суспільства і наших партнерів, що росіяни окремо цілеспрямовано працюють над тим, щоб закрити рота представникам засобів масової інформації на тимчасово окупованій території. Вони беруть у полон журналістів і вбивають їх. У нас є окремий список журналістів і через своїх посередників ми направляли його російській стороні, щоб їх звільнили.
Але коли говорять про обмін цивільних, я одразу скажу, що цивільних на військовополонених за законом не змінюють. Це не передбачено міжнародним гуманітарним правом і Женевськими конвенціями. Але нам вдалося звільнити 168 цивільних полонених, - пояснив Дмитро Лубінець.
Нагадаємо, у російському полоні з 2023 року перебувають двоє журналістів РІА-Мелітополь:
- Георгій Левченко
- Анастасія Глуховська
За даними координаторів пошукової групи «Викрадені мелітопольці», у Мелітополі задокументовано 352 випадки затримання цивільних. Серед них 6 журналістів:
- Ірина Левченко - член НСЖУ
- Георгій Левченко - адміністратор ТГ-каналу РІА-Мелітополь
- Анастасія Глуховська - журналіст сайту РІА-Мелітополь
- Влад Гершон - адміністратор ТГ-чату «Мелітополь - це Україна»
- Яна Суворова - адміністратор ТГ-чату «Мелітополь - це Україна»
- Євген Ільченко - адміністратор ТГ-каналу «Мила тополя»