Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Як змінюється Мелітополь - окупанти прибрали до рук відомий магазин у центрі міста

1
38

Російські загарбники продовжують освоюватися в Мелітополі. У визнаних безгосподарними об'єктів з'являються нові власники. 

Російські окупанти за пособництва колаборантів успішно освоюють гроші російських платників податків, перетворюючи Мелітополь на одне велике «потьомкінське село». Батальйони гастарбайтерів із Середньої Азії працюють над тим, щоб окупаційна адміністрація могла пускати пил у вічі народу і перевіряльникам, видаючи потиньковані і пофарбовані фасади за те саме «процвітання». Тривають будівельні роботи в захопленій будівлі заводу Продмаш, оновлюються корпуси фейкового вишу МелГУ - все для того, щоб виправдати витрачені за три роки мільярди бюджетних рублів. 

Однак приводити до ладу все місто окупанти не поспішають, зосередивши свої зусилля на центрі Мелітополя.

- Саме в центрі спішно зводять «нові декорації» для реклами «русского мира». Одночасно з цим відбувається підкилимна роздача визнаних «безгосподарними», тобто віджатих у законних власників, об'єктів новим «власникам». На центральній вулиці міста - проспекті Богдана Хмельницького - на місці знайомих мелітопольцям магазинів і ресторанів відкривають алкомаркети, кальянні та суші, - розповідає журналістам ТРК-Мелітополь мелітополець, який днями виїхав з окупації.

За три роки окупації загарбники освоїли практично всі «покинуті» приміщення на центральному проспекті Богдана Хмельницького. Невизначеною залишалася тільки доля справді культового, відомого кожному мелітопольцю магазину «Дитячий світ».

Від самого початку війни магазин був покинутий і зачинений, а через деякий час на дверях з'явилося повідомлення про «безгосподарний» статус об'єкта. Три роки «Дитячий світ» стояв у запустінні, і це було дивно, тому що на такий «жирний» об'єкт прямо навпроти центральної площі мав бути величезний попит. І ось тільки зараз у приміщення з'явився новий власник.

- Тепер «Дитячого світу» більше немає: вивіску вже збито, усередині та зовні ведуться активні будівельні роботи. Що буде на місці магазину поки що невідомо, але вже зрозуміло, що ще одну сторінку в історії Мелітополя вирвано загарбниками, - каже наш співрозмовник.

За даними нашого джерела в окупації, замість магазину "Детский мир" буде центральний офіс російського "Сбербанка". 

Відомий магазин «Скорпіон» на Новому Мелітополі також перестав існувати.

Замість нього на продуктовому магазині вивіска в дусі а-ля СРСР із назвою «Вест» міні маркет.

За три роки окупації Мелітополь уже зовсім не схожий на те місто, яким його запам'ятали мелітопольці, що виїхали з Медового міста. Замість пам'ятника Тарасу Шевченку стела з двоголовим орлом.

Замість «Сільпо» - супермаркет «Центральний», який колись із благословення самого Балицького відкривали з такою помпою і в котрому й досі, як і в перші місяці війни, немає терміналів, і можна розрахуватися тільки готівкою. Вітрини колишнього «Сільпо» в центрі міста тепер виглядають так.

Замість АТБ - пункт «Єдиної Росії», а замість магазина АЛЛО на пр. Богдана Хмельницького - офіс партії ЛДПР

ТДАТУ тепер називається МелГУ, а всі його корпуси перефарбовуються в інший колір, щоб навіть це не нагадувало про «українські часи».

- Усе, що тільки можна, оточують парканами, ґратами, колючим дротом, на кожному стовпі вішають камери - мабуть, щоб городяни звикали почуватися у в'язниці і під наглядом. А замість «Детского Мира» тепер тільки «русский мир» - нічого іншого вони запропонувати не можуть, - розповів журналісту ТРК-Мелітополь мелітополець.

 

Від автора

Мабуть, такий «генетичний код» російських окупантів: мало просто захопити і пограбувати - потрібно ще переробити все так, щоб навіть пам'яті ніякої від українського міста не залишилося.

Також за темою

Мелітопольський експеримент: чи можуть мешканці окупованих територій отримати компенсацію за залишене житлоЧитати далі

Мелітопольський експеримент: чи можуть мешканці окупованих т...

Проблема житла, що залишилося на окупованій території, - на сьогоднішній день головна для мелітопольців і мешканців інших захоплених росією міст.
В окупованому Мелітополі «консультанти» заробляють мільйони на пенсіонерахЧитати далі

В окупованому Мелітополі «консультанти» заробляю...

Пенсіонери окупованого Мелітополя стали справжньою знахідкою для різного роду ділків, які готові допомогти їм оформити електронний підпис або банківсь...
Окупанти перетворили ліцей в Мелітополі на чергову комендатуру для «ополчення»Читати далі

Окупанти перетворили ліцей в Мелітополі на чергову комендату...

Розташована комендатура поряд з зеленою поліклінікою майже в центрі міста на вул. Івана Алєксєєва у Мелітополі.