Мелітополець, якого звинуватили в теракті на залізниці, визнав провину і «співпрацював зі слідством». Однак, це не допомогло йому уникнути багаторічного тюремного терміну.
Раніше ми повідомляли, що Південний окружний військовий суд засудив жителя Мелітополя Максима Воробйова до 16 років ув'язнення за підрив трьох локомотивів на території локомотивного депо.
Сталося це за їхньою версією. 22 квітня 2023 року.
Згідно з матеріалами «розслідування», Максим Воробйов нібито вступив у терористичне співтовариство і погодився влаштовувати теракти на території Запорізької області. Згодом він умовив свого знайомого вступити до тієї ж спільноти. Разом вони забирали саморобні вибухові пристрої та їхні компоненти зі схованок. Після підриву локомотивів підсудного затримали та засудили до 16 років тюремного ув'язнення.
Стали відомі подробиці судового процесу. Їх оприлюднила міжнародна організація «Меморіал», заборонена в Росії.
За її даними, Максим Воробйов просив суддю знизити термін відбування покарання.
Повідомляється. що не тільки адвокат, а й прокурор клопотав про зміну обвинувачення в бік пом'якшення:
Виключити з обвинувачення заподіяння значної майнової шкоди за трьома підривами локомотива - оскільки «є відомості щодо нульової балансової вартості локомотивів», перевезення вибухових речовин та вибухових пристроїв - оскільки Воробйов переміщував їх безпосередньо на тілі або в рюкзаку.
Також прокурор запропонував виключити з обвинувачення придбання, зберігання, перевезення та носіння семи тротилових шашок і двох підривників, які Воробйов добровільно видав співробітникам правоохоронних органів. Прокуратура просила призначити йому покарання у вигляді 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням перших 6 років у в'язниці і штраф у розмірі 1 млн рублів.
Адвокат Воробйова, з огляду на повне визнання провини українця і сприяння слідству, просив суддю пом'якшити провину підсудного. Зокрема, він просив врахувати свідчення підзахисного, які «викривають інших причетних осіб».
Сам Воробйов також просив пом'якшити йому покарання, враховуючи його обставини:
«Ваша честь, я каюсь у скоєному. Що я зробив, не розумів, не знаю, не можу підібрати слова. Прошу вас якось менше терміну дати, я хочу повернутися до сім'ї, дитини, дитині 9 років, я просиджу все її дитинство. Прошу вас м'якше підійти».
Однак, російський суд залишився практично непохитним, знизивши запитуване прокурором покарання всього на один рік.
Мелітопольця засудили до 16 років позбавлення волі з відбуванням перших трьох років у в'язниці, що залишилися, - у виправній колонії суворого режиму. Як додаткове покарання призначено штраф у розмірі 500 тис. рублів.