Студент Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного В'ячеслав Генов отримав академічну стипендію Кабінету Міністрів України.
Кабінет міністрів України видав розпорядження «Про призначення соціальних стипендій Верховної Ради України здобувачам фахової передвищої та вищої освіти з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей з 1 вересня 2024 р. на один календарний рік». Документ датується 30 серпня поточного року. Згідно з ним, таку стипендію отримали вищі навчальні заклади України.
Серед них студент із Мелітополя та ще троє представників вишів із Запорізької області. Це:
- Віталій Браганець (Запорізька політехніка),
- Ксенія Калашник (Запорізький національний університет),
- В'ячеслав Генов (Таврійський державний агротехнологічний університет ім. Дмитра Моторного),
- Дар'я Ситник (Бердянський державний педагогічний університет).
Нагадаємо, соціальні стипендії можуть отримати студенти, які за результатами навчального семестру не мають академічної заборгованості, незадовільних результатів навчання та занесені до рейтингу успішності.
Такі стипендії призначаються та виплачуються додатково до інших стипендій чи грантів, призначених фізичними або юридичними особами (зокрема й до академічної чи соціальної стипендії, призначеної закладом освіти), державної допомоги, наданої відповідно до законодавства. Залежно від навчального закладу розмір академічної стипендії президента України становить від 2 750 до 4 400 грн на місяць.
З 1 січня 2024 року спростилася процедура призначення соціальної стипендії. Мінсоцполітики повідомило, що 2024 року соціальну стипендію також зможуть отримувати студенти, які перебували в російському полоні, були ув'язнені, або позбавлені свободи в будь-який інший спосіб через військову агресію. На соціальну стипендію також матимуть право їхні діти.
Ще в перші місяці повномасштабної війни навчальні заклади ТДАТУ та БДПУ виїхали з окупованих Мелітополя та Бердянська і перереєструвалися за новими адресами в Запоріжжі. У ДОДА ім. Д. Моторного можуть здобувати вищу освіту як цивільні, так і військовослужбовці. Для українських захисників передбачено навчання за заочною формою. Вона передбачає навчання без відриву від місця служби. А для складання сесії військовослужбовець може бути відпущений у відпустку за згодою його командування.