Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Молодь з Мелітополя гуртує навколо себе запоріжців і переселенців з інших міст в центрі People.ua

31
201

Мелітопольський центр People.UA. успішно працює у Запоріжжі вже 4 місяці. Про перші підсумки роботи у нашому репортажі. 

Своя музична група“Черрі Бенд”, можливість безкоштовно навчатись грі на музичних інструментах та малювати картини, спортивні змагання і літературний гурток. Ці та інші цікавинки приваблюють молодь у мелітопольській молодіжний центр People.UA, який вперше відкрив свої двері ще в Мелітополі наприкінці вересня 2018-го року. А після окупації міста вдруге відродився у Запоріжжі навесні цього року. 

Облаштували центр за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) та громадської організації People.ua. Свої двері він вдруге відчинив у квітні 2024.

 

Центр, який згуртовує 

На етапі проекту Центр розпочинав працювати з молоддю Мелітополя, ВПО. Перші відвідувачі - 60 осіб. Наразі аудиторія People.UA - це 1600 осіб, віком від 12 до 60 років. Більшість – це волонтери центру.

“Хто ці люди? Це молодь ВПО с Донецької, Луганської, Запорізької областей, це молодь міста Запоріжжя. А також це молодь онлайн, яка може знаходитися у будь якій частині світу. Це наші українці, мелітопольці. Через війну багато молоді виїхало в інші міста, інші області України, за кордон. У нас була школа лідерства, давали великий онлайн-семінар із класними спікерами. Також ми давали семінар із медіаграмотності та відеоблогерства. Географія молоді онлайн – це Німеччина, Польща, Литва, Латвія, США”, - розповідає в інтерв’ю ТРК-Мелітополь керівник Центру Альона Кузнєцова.  

У Центрі пропонують зокрема такі можливості для молоді:

  • Центр української ідентичності
  • бібліотека на 300 українськомовних книжок
  • психологічні тренінги
  • майстер-класи на різноманітні теми
  • заняття з англійської
  • уроки гри на музичних інструментах,
  • настільні ігри,
  • школа волонтера, 
  • курси з графічного дизайну, 
  • курси з відео-дизайну
  • курси з фінансової грамотності, 
  • розважальні заходи 

“Мелітопольский закуток”

У молодіжному просторі є 2 коворкінги, зона із м’якими пуфами, робочі кабінети, тренінгова кімната, приміщення для занять музикою, та комп’ютерним дизайном. Поряд є спортивні майданчики. Молодь полюбляє проводити час з однодумцями в Центрі. 

Саша, Запоріжжя

«Я сам з Запоріжжя. Сюди прийшов десь місяць назад. Мені сестра скинула про це місце ще весною, але прийти сюди я вирішив тільки місяць назад. Тут мені сподобалось. Перший раз я приходив на «Мафію», а зараз я вперше прийшов на настільні ігри. Тут друзів в мене не дуже багато, але я стараюсь покорефанитись із тими, хто тут працює. Мені тут подобається. Я приходжу трішки раніше, ніж потрібно. Ходжу, читаю правила настільних ігор. Тут дуже приємно.

Микита, Пологи, Запорізька область. Виїхав з родиною за 2 дні до окупації.

«Нас сюди запросили з «Байди». Тут ходжу на гурток малювання. Взагалі, тут проходить «Мафія», гурток малювання, настільні ігри. Так, друзів знайшов. З Мелітополя, Василівки, Бердянська. Граємо разом, навчаємось. Подобається тим, що в Ценрі затишно і всі добрі».

Черрі Бенд і творчість

У центрі приділяють окрему увагу творчому розвитку молоді. На базі People.UA. працює Мелітопольська школа мистецтв. Тому бажаючі можуть розвивати вокал і безкоштовно навчатись грі на музичних інструментах: 

  • фортепіано,
  • скрипка, 
  • барабани, 
  • гітари, 
  • ксилофон

«У нас є гурт Черрі Бенд, він складається з викладачів школи мистецтв та молоді, яка безпосередньо займається в цій школі.  17 серпня відбувся їх дебютний концерт. Зібрали аудиторію 60 людей. Це максимально комфортна цифра для нашого центру. Був дуже яскравий виступ, сольні номери, були авторські пісні. У нас є класна пісня, присвячена Мелітополю. Вперше вона була презентована на річницю нашого центру саме тут. Зараз її трохи аранжували, і вона трохи по-іншому звучить. І в нас є інші автори, які безпосередньо пишуть. Це Данило Шитіков ат Артем Шулятьєв. І вони також грають разом і гуртом. Щодо наступного концерту, ми його анонсуємо у наших соцмережах», - ділиться музичними досягненнями Альона Кузнєцова.  

Окрім керівництва, корреспондент ТРК-Мелітополь поспілкувався із волонтерами-викладачами та відвідувачами центру.

Дорофеєв Володимир Володимирович, викладач малювання, Запоріжжя

«Мене запросили малювати з дітьми, скажімо так. Ранішеу мене була практика роботи з дітьми у школі. Але там був судомодельний гурток. Я професійний моряк. І художник. З дітьми працювати неважко, я просто отримую задоволення. У мене є практика роботи с дітьми. Саме цікаве, що мелітопольські діти відрізняються від запорізьких. Вони більш людяні і лояльні. Не такі «шабутні», скажімо так. У групі є такі, що вже гарно малюють. Є такі, у яких, скажімо, своє бачення. Їх роботи мені теж подобаються. Є такі талановиті діти, які можуть піти далеко, якщо будуть займатися…».

Анастасія, випускниця МДПУ

«Центр дав змогу реалізовувати себе як особистість. Ми проводили різні тематичні заходи. До Дня вишиванки, Всесвітнього дня дитини тут були організован різні квести.

Я була в окупації 2,5 місяці. Мені було дуже небезпечно там знаходитись, тому що на період війни я була головою студентської ради. 

Всі дуже хочуть додому. Всі просто чекають відмашки, що Мелітополь деокупований і можна їхати додому.  Вони готові допомогати розбудовувати місто. Деякі розуміють, що буде дефіцит кадрів, і необхідно отримувати освіту, щоб потім підтримати Мелітополь...».

 Устюгова Ганна, студентка магістратури МДПУ, заступниця голови студентської ради, активістка та волонтерка центру.

“Я є авторкою-викладачкою курсу цифрової графіки, цифрової ілюстрації «Легкий старт». Цей курс розрахований на людей віком 14-35 років. 

З людьми з Мелітополя ми дуже часто спілкуємось про свій досвід виїзду з окупованої території. У кого наскільки це було довго і складно, хто у який час виїжджав. Ми вислуховуємо кожного. Якщо хтось хоче звернутися за порадою, підтримкою.. Іноді просто вислухати може бути дуже корисно для людини. Коли ми збираємось разом, ми можемо планувати своє майбутнє як і тут, так і при поверненні додому. Я багато чула і зробила висновки, що у нас дуже крута молодь, яка готова до будь-яких змін. Цей досвід, який ми пережили, його можна розцінювати як негативний, але він дає побачити світ по-іншому, адаптуватися до будь-яких умов вирішувати питання та завдання будь-якої складності".

 

Важливі напрямки на майбутнє

У бесіді з кореспондентами ТРК-Мелітополь керівниця Центру розповіла про 3 важливі напрямки, які центр планує розвивати у найближчому майбутньому. 

“Зараз у нас у розробці три проекти. Перший – це простір подій «Просто». Це коли ми можемо задіяти молодь через призму гумору. Великий проект, який включає у себе імпровізаційну комедію, стендап, літературні бесіди. Це робота психолога плюс коміки. Це музика з точки зору гумору. Все те, що можна презентувати з точки зору гумору.

По-друге, це «Спорт і здоров`я щодня». Ми виграли міні-грант від UNDP, і в вересні його реалізуємо. Це футбол, волейбол, баскетбол, настільний теніс, кіберспорт, Це більш командні ігри, де молодь може об'єднуватися і між собою комунікувати.

Третій напрямок – це  3D-моделювання. У нас є графічний дизайнер, вона вже зробила для нас декілька хвиль тренингів з графічного дизайну. А зараз, за запитом молоді, будемо вчитися ще й 3D моделюванню. І якщо нам вдасться виграти грант на 3D-принтер, можливо, будемо ці моделі друкувати. Ось такі плани до грудня, які будемо реалізовувати.

Альона відзначає, що у центру є душа. І це не тільки її думка, так говорять всі, хто хоч раз побував у People.UA.

“Тут така історія, що хто б до нас не попадав, які б люди не були, вони кажуть, що тут є душа. Є душа молоді. Приміщення надихає тим, що, це не просто стіни, це життя. І ми раді, що можемо створювати такі умови, що людям тут класно та комфортно. Можна сказати, створюємо душу. А наша молодь – це камінчики, які цю душу складають”.

 

 
 
 
 
 

 

 
 

 

Також за темою

Мелітопольський експеримент: чи можуть мешканці окупованих територій отримати компенсацію за залишене житлоЧитати далі

Мелітопольський експеримент: чи можуть мешканці окупованих т...

Проблема житла, що залишилося на окупованій території, - на сьогоднішній день головна для мелітопольців і мешканців інших захоплених росією міст.
В окупованому Мелітополі «консультанти» заробляють мільйони на пенсіонерахЧитати далі

В окупованому Мелітополі «консультанти» заробляю...

Пенсіонери окупованого Мелітополя стали справжньою знахідкою для різного роду ділків, які готові допомогти їм оформити електронний підпис або банківсь...
Окупанти перетворили ліцей в Мелітополі на чергову комендатуру для «ополчення»Читати далі

Окупанти перетворили ліцей в Мелітополі на чергову комендату...

Розташована комендатура поряд з зеленою поліклінікою майже в центрі міста на вул. Івана Алєксєєва у Мелітополі.